Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 20d. 18:01

Prezidentės apsaugininkai nuginklavo Nacionalinę dailės galeriją saugančius policininkus (nuotraukos)

Prezidentė atvyksta į Nacionalinę dailės galeriją
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prezidentė atvyksta į Nacionalinę dailės galeriją

Ketvirtadienį Nacionalinę dailės galeriją Vilniuje saugančių policijos pareigūnų buvo paprašyta nusiginkluoti, pistoletus ir radijo ryšio priemones užrakinti seife. Tokį pageidavimą pareigūnams pateikė Vadovybės apsaugos departamento darbuotojai, kurie privalėjo užtikrinti į galeriją atvykstančios prezidentės saugumą.

Nacionalinę dailės galeriją saugo Viešosios policijos Apsaugos tarnyba. Tarnybos pareigūnai ne tik saugo galeriją, bet ir budi jos patalpose, kuriose sukaupta ypač vertingų eksponatų.

Ketvirtadienį po pietų į galeriją atvyko Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Jie policininkams pranešė, kad netrukus galerijoje apsilankys prezidentė Dalia Grybauskaitė. Todėl policininkų buvo paprašyta nusiginkluoti, tarnybinius pistoletus ir radijo stotis užrakinti seife.

„Manęs tai nestebina, taip kartais nutinka, – 15min.lt žurnalistui sakė policijos Apsaugos tarnybos vadovas Jonas Lazarenka. – Turime pasirašę sutartis su specialiosiomis tarnybomis, kad tokie atvejai gali būti. Šiuo atveju VAD buvo pateikę planą iš anksto, kad taip gali būti. Atėjus nustatytam laikui, VAD pareigūnai atvyko į galeriją ir paprašė ginklus padėti į šoną, mūsų pareigūnai apie tai informavo budėtoją, šis žinojo, kad veiksmai suderinti, davė leidimą nusiginkluoti iki nustatyto laiko, visi toliau dirbo savo darbą“.

Nacionalinėje dailės galerijoje budintys policininkai yra atsakingi už čia sukauptas vertybes. Tad ar negali nutikti taip, kad įvykus nenumatytam incidentui, VAD apsaugininkai stengsis apsaugoti prezidentę, likimo valiai palikę galerijos apsaugą, o neginkluoti pareigūnai tiesiog nesugebės pasipriešinti užpuolikams?

„Tikrai ne. Tokiais atvejais VAD pareigūnai perima ir dalį mūsų kompetencijos, kitaip tariant, atliktų ir kai kuriuos mūsų darbus. O mūsų pareigūnai jau turėtų galvoti, kaip paspausti slaptą pavojaus mygtuką, kad mes, gavę užpuolimo signalą, siųstume reagavimo grupes“, – teigia J.Lazarenka.

Apsaugos tarnybos vadovas nemano, kad valstybės vadovų apsaugininkų prašymai nusiginkluoti yra nepasitikėjimo policija ženklas. „Tiesiog jie turi savo darbo reglamentą, taisykles. Pagal jas ir dirba. Nereaguoti į jų prašymus mes neturime teisės. Juolab, kad galimus panašius atvejus jie derina iš anksto“, – sako J.Lazarenka.

Prezidentei baigus vizitą ir išvykus iš Nacionalinės dailės galerijos, ją saugantiems policininkams buvo leista vėl apsiginkluoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min