Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 15d. 15:53

Prezidentės apsaugininkus pamačiusios Nemajūnų moterys: „Šitiek vyrų mūsų kaime dar nebuvo“

Dalia Grybauskaitė Nemajūnų dienos centre
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė Nemajūnų dienos centre.

Birštone penktadienį susitikusi su jaunimu, o vėliau į Nemajūnų dienos centrą atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė ypač šilto vietos bendruomenės sutikimo su dainomis, šokiais ir pačių gamintu maistu. Padėkos kalboje šalies vadovė gyrė darbščius žmones, tačiau nevengė ir į rinkiminę kampaniją panašios politinės retorikos.

Nemajūnų bendruomenė prezidentės susitikimui rengėsi labai kruopščiai: tautiniai drabužiai švarutėliai, naminė duona dar šilta, sūris šviežiai spaustas, didžiulis šakotis šviežiai iškeptas, „Lino kelio“ edukacinės programos pristatymui pasiruošta.

Salėje susirinkusios daugiausia vyresnio amžiaus gyventojos, išvydusios pirmiau prezidentės įžengusius juodais kostiumais apsirengusius augalotus rimtus apsaugininkus, neslėpė susižavėjimo: „Šitiek vyrų mūsų kaime dar nėra buvę“. 

Garbaus amžiaus moterys, lyg mokinukės mokytojai, šiek tiek iš jaudulio virpčiojančiais balsais prezidentei pristatė vietos bendruomenės pasiekimus.

Lauktą viešnią pasodinę pirmoje eilėje, garbaus amžiaus moterys, lyg mokinukės mokytojai, šiek tiek iš jaudulio virpčiojančiais balsais pristatė vietos bendruomenės pasiekimus, pasakojo apie granulėmis kūrenamą katilą, įrengtas interneto prieigas ir planus ateičiai.

Pakviesta tarti žodį, D.Grybauskaitė pajuokavo: „Kviečiate dainuoti? Su dainomis man nieko neišeis“.

Vėliau prezidentė negailėjo pagyrų vietos moterims: „Noriu pasidžiaugti, kad šitaip gražiai apsirėdžiusios, su tautiniais pačių įsigytais rūbais puoselėjate savo krašto kultūrą. Taip ne tik sau sukuriate gražų, gerą, jaukų gyvenimą, bet ir visai jūsų bendruomenei. 

Tiek, kiek jūs kalbėjote, darote, žinote, vargu ar (dažnas – red. past.) didmiestietis, ar pareigūnas galėtų pasigirti. Jūs ne tik sugebate matyti savo artimą, jam padėti, bet ir sugebate gerai europinius pinigus paimti – jūs iš viso šaunuoliai“.

Kalbą baigiančiai D.Grybauskaitei pasakius: „Dainuoti tokias dainas ir nešioti mūsų tautinį drabužį, reiškia mylėti tėvynę“, viena iš liaudies ansamblio dainininkių tuoj pat pridūrė „ir prezidentę“, sukeldama susirinkusiųjų juoką.

Jūs ne tik sugebate matyti savo artimą, jam padėti, bet ir sugebate gerai europinius pinigus paimti – jūs iš viso šaunuoliai, – gyrė prezidentė.

Iš bendruomenės narių pasiūlytų vaišių pasirinkusi baltą sūrį, prezidentė pabrėžė visada vežanti sūrį ir kitus lietuviškus pieno gaminius dovanų į Briuselį, Vokietijos kanclerei.

„Jie patys skaniausi, o ypač skanesni, kai kai kur jų neįleidžia“, – apie Rusijos sprendimą neįsileisti kai kurių lietuviškų pieno produktų priminė D.Grybauskaitė.

Po susitikimo surengtoje spaudos konferencijos valstybės vadovė nevengė komentarų svarbiausiomis aktualijomis –  komentavo slaptos VSD pažymos nutekinimą, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės jai išsakytą kritiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min