Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės globojamoje Kalėdų mugėje – dainos, suvenyrai ir aukos vargstantiems

Dalia Grybauskaitė lankėsi mugėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė lankėsi mugėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Vilniuje, prezidentūros rūmų kiemelyje įvyko tradicinė Kalėdų mugė ir koncertas. Renginio metu buvo siūloma įsigyti įvairių suvenyrų, paaukoti nevyriausybinėms organizacijoms, besirūpinančioms socialiai pažeidžiamais žmonėmis.

Šiemet prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamoje mugėje idėjas, kaip padėti vieni kitiems, pristatė 28 nevyriausybinės organizacijos (NVO) iš visos šalies: žmonių su negalia sąjungos, vaikų ir jaunimo užimtumo centrai, gausių šeimų asociacijos, organizacijos „Caritas“, „Maisto bankas“, „Lietuvos raudonasis kryžius“, „Klounai be sienų“ ir kitos organizacijos.

Šių organizacijų palapinėse buvo aukų dėžutės, į kurias visi norintys galėjo įmesti simbolinę pinigų sumą. Daugelyje palapinių buvo galima įsigyti ir rankų darbo kalėdinių dovanėlių: neįgaliųjų kūrybos, vaikų rankdarbių, įkalinimo įstaigose esančių žmonių dirbinių ir kitų įvairių kūrinių.

Mugės lankytojai taip pat galėjo sužinoti, kaip praskaidrinti sergančių vaikų, pagyvenusių, vienišų, krizines situacijas išgyvenančių ar iš įkalinimo įstaigų grįžtančių žmonių dienas. NVO surinktos lėšos bus skiriamos neįgaliesiems, gausioms ir nepasiturinčioms šeimynoms, vienišiems seneliams ir vaikams, nuo smurto nukentėjusioms moterims,  nelaimių ištiktiems žmonėms.

Mugėje – prezidentės vizitas

Į kalėdinę mugę užsuko ir pati prezidentė D.Grybauskaitė. Prezidentė ilgiau nei valandą rinkosi ir pirko suvenyrus: atvirutes, rankdarbius, papuošimus eglutei ir saldumynus, bendravo su mugės dalyviais bei neatsisakė pašokti pagal liaudies muziką. 

Į prezidentūros kiemą atvykusius ir sužvarbusius sušildė Maltos ordino dalijama sriuba, Lietuvos šaulių sąjungos pilstoma arbata ir kareiviška košė. Tiesa, pastaroji buvo greitai išdalyta praalkusiems – košės nebeliko ir jos paragauti panorusiai prezidentei.

Kalėdinę nuotaiką mugės lankytojams padėjo sukurti neįgaliųjų muzikinis kolektyvas „Spalvų orkestras“, folkloro ansambliai „Nalšia“, „Dijūta“, „Radasta“, „Poringė“, „Jorė“, Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras. Renginyje vyko ir fakyrų grupės pasirodymas.

Vargino ilga eilė

Mugėje buvo galima pamatyti daugiausiai pensinio amžiaus žmones ir jaunas šeimas. Su mažamečiu vaikeliu į mugę užsuko ir netoli Vilniaus gyvenantys Renata ir Jevgenijus.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Javgenijus ir Renata
Jevgenijus ir Renata

„Buvo įdomu pažiūrėti kas čia vyksta, kas parduodama, todėl ir užsukome. Labai patiko koncertas, įdomi programa, gražūs rankdarbiai, reikės geriau apžiūrėti ir ką nors įsigyti“, – pažadėjo Jevgenijus.

Vyras teigė, kad prieš patenkant į mugę teko kurį laiką pasistumdyti milžiniškoje eilėje prie įėjimo – visi, norintys patekti į prezidentūros kiemelį, turėjo praeiti pro didžiulėje palapinėje patalpintus metalo detektorius. Vienoda tvarka galiojo visiems be išimties, todėl minioje buvo galima pamatyti į kiemelį norinčių greičiau patekti senyvo amžiaus žmonių bei besipiktinančių žmonių su mažamečiais vaikais. 

„Yra ta problema, bet kadangi atėjom, labai norėjom patekti, tai patekome“, – sakė kantriai eilėje laukęs Jevgenijus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min