Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 11d. 11:01

Prezidentės patarėja teigia, kad nereikia keisti LVAT teisėjų skyrimo tvarkos

Prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė

Prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė kritikuoja siūlymą keisti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų skyrimo tvarką, sumažinant Respublikos Prezidento ir didinant Seimo galias.

Seime antradienį planuojama balsuoti dėl Konstitucijos pataisos, numatančios, kad parlamentas prezidento teikimu skirtų LVAT teisėjus ir pirmininką. Tai būtų pirmasis balsavimas dėl pataisos priėmimo. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo balsuojama du kartus tarp balsavimų darant ne mažiau kaip trijų mėnesių pertrauką, pataisos priimamos, jei kiekvieną kartą už jas balsuoja ne mažiau kaip 94 parlamentarai.

S.Cirtautienė Žinių radijui antradienį sakė, kad siūlomas pakeitimas politizuotų teismą.

Jos teigimu, nėra jokių rimtų argumentų, „kodėl reikėtų tą keisti ir dar labaiu politizuoti, apsunkinti skyrimo procedūrą“.

Pasak prezidentės patarėjos, esama LVAT teisėjų skyrimo tvarka iki šiol veikė „gana sėkmingai“.

Konstitucijoje numatyta, kad Seimas skiria Konstitucinio bei Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjus bei jų pirmininkus. LVAT teisėjus šiuo metu skiria prezidentas iš teisėjų karjeros siekiančių asmenų registro, patarus Teisėjų tarybai.

Pagal dar praėjusios kadencijos Seime užregistruotą projektą, į Konstituciją būtų įrašoma ne tik tai, kad Seimas skiria LVAT teisėjus, bet jie taip pat būtų įrašyti šalia Aukščiausiojo Teismo bei Apeliacinio teismo teisėjų, kuriems už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas galėtų surengti apkaltą.

Anot S.Cirtautienės, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir per susitikimą su Seimo valdyba penktadienį ragino vengti „populistinių pasiūlymų ir nemotyvuotų sprendimų, politizuojančių teisėsaugos struktūras“.

„Tai yra pirmiausia Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Prokuratūros ir kitų institucijų veiklą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai, kurie susiję su siūlymais, kad vadovai būtų atleisti nepatvirtinus tiesiog jų veiklos ataskaitų. Tai, be abejo, yra populistinis sprendimas, tai būtų žingsnis atgal ir akivaizdus teisėsaugos struktūrų politizavimas. Lygiai taip pat kaip ir mėginimas šiandien keisti, pavyzdžiui, generalinio komisaro skyrimo tvarką, tarsi padedant jį po Vyriausybės pavaldumu“, – dėstė prezidentės patarėja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min