Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 11 20

Prezidentės patarėjas: Algirdas Butkevičius prezidentei prižadėjo balsuoti už „darbiečių“ neliečiamybės panaikinimą

Kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius prezidentei Daliai Grybauskaitei pažadėjo balsuoti už teisiamų parlamentarų „darbiečių“ teisinės neliečiamybės panaikinimą, sako šalies vadovės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / BFL/Vygintas Skaraitis nuotr.

„A.Butkevičius prižadėjo balsuoti už neliečiamybės panaikinimą ir tai buvo viena iš sąlygų prieš teikiant jo kandidatūrą Seimui“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė M.Lingė.

A.Butkevičius yra sakęs, kad socialdemokratai žada padaryti viską, jog dėl Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir kitų dviejų partijos narių – Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Vytauto Gapšio ir frakcijos narės Vitalijos Vonžutaitės – teisinės neliečiamybės panaikinimo būtų balsuojama atviru, o ne slaptu balsavimu.

M.Lingė tai pavadino „pozityviu ženklu“.

A.Butkevičius prižadėjo balsuoti už neliečiamybės panaikinimą ir tai buvo viena iš sąlygų prieš teikiant jo kandidatūrą Seimui, – sakė M.Lingė.

„Svarbu, kad naikinant teisinę neliečiamybę viskas vyktų skaidriai ir atsakingai. Skaidrumo stygių signalizuotų, pavyzdžiui, pasirinktas ne atviras balsavimas. (...) Atsakomybės stygių rodytų vengimas apskritai dalyvauti balsavime. (...) Išsisukinėjimas nuo balsavimo rodytų tam tikrus neskaidrius dalykus“, – kalbėjo patarėjas.

Anot jo, tai, kad Seimo vicepirmininko postą užima teisiamas V.Gapšys, neprisidės prie prezidentės bendradarbiavimo su Seimui.

„Tai iš tiesų Seimui garbės nedarantis sprendimas. Jeigu principiniai dalykai paminami jau darbo pradžioje, o tiksliau, dar net neprasidėjus realiam darbui, pagrįstai gali keli abejonių dėl patikimumo ir sėkmingo bendro darbo galimybių ateityje. Atsakomybė tenka didžiausiems koalicijos partneriams – Socialdemokratų partijai“, – sakė M.Lingė.

„Prie bendro darbo su Seimui ir būsimo bendradarbiavimo tikrai neprisideda faktas, kad Seimo vadovybėje yra teisiamųjų suole sėdintis asmuo. Asmeniškai turėtų būti ieškoma būdų išsklaidyti įtarimus ir bendradarbiauti su teisėsauga, o ne ieškoti priedangos aukštose valstybės vadovaujamose pozicijose“, – teigė patarėjas.

Pasak M.Lingės, „telkiamos pajėgos dėl neliečiamybės išsaugojimo“ yra pavojingas signalas pasitikėjimui teismais, teisingumu, teisine ir politine sistema.

„Ant visos valdančiosios daugumos tokiu atveju kristų rimtas šešėlis, jog yra neleidžiama įtariamiems asmenims apsiginti teismuose, bet tampama solidariais jų bendrininkais dangstant nuo teismų. (...) Nesudarymas tokios galimybės apsiginti būtų meškos paslauga ir visą laiką tuos asmenis persekiotų įtarimų šešėlis“, – dėstė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius