Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės patarėjas: kontrabanda užsiima ne pasienio „moterytės“

Lietuvos ir Baltarusijos pasienis prie Neries
VSAT nuotr. / Lietuvos ir Baltarusijos pasienis prie Neries
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariais, sulaukė klausimų apie ketinamą pasirašyti susitarimą su Baltarusija dėl palengvinto sienos kirtimo pasienyje gyvenantiems asmenims.

URK pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas po susitikimo žurnalistams sakė, kad susitarimas dėl lengvesnio sienos kirtimo su Baltarusija „neilgai trukus bus pasirašytas“. Anot jo, šia galimybe galėtų pasinaudoti visi, gyvenantys ne toliau kaip 50 km nuo sienos su Baltarusija.

„Kai kurie mūsų ekonomistai kelia triukšmą, neva Lietuvoje bus rūkomos baltarusiškos cigaretės ir lietuviai važinės baltarusių benzinu. Neva tai labai blogas dalykas, tas palengvintas sienos kirtimas. Aš manau, kad tai yra labai geras dalykas ir dėl to, kad žmonės bendrauja tarpusavyje, ir mes vykdome ES Rytų kaimynystės politiką labai praktiškai bei realiai“, – teigė J.Karosas.

Anot jo, kritikai pamiršta, kad pasienio patikra išlieka, o tie, kurie pažeis galiojančią tvarką, ir toliau bus baudžiami, be to, jiems grėstų prarasti galimybę lengviau kirsti sieną.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys teigė, kad prezidentė teigiamai žiūri į tokį susitarimą, nes tai skatina pasienio žmonių bendravimą, tačiau dar reikia „apsvarstyti kai kurias technines detales“. Kada toks susitarimas galėtų būti pasirašytas, L.Balsys atsakyti negalėjo.

Aš paklausiau prezidentės ir man labai patiko, kad ji laikosi mano pozicijos, – sakė J.Karosas.Paklaustas, ar supaprastintas sienos kirtimas neturėtų įtakos kontrabandai, L.Balsys atsakė, kad tikraja kontrabanda užsiima ne pasienio gyventojai, o grupuotės.

„Kiek pasienio moterytė (...) gali ant savęs pernešti tų cigarečių? Iš tiesų labai nedaug. Tikrąją kontrabandą vykdo ne pavieniai žmonės, ne piliečiai, ji vyksta sunkvežimiais, traukiniais. Kiekiai yra visai ne tie. Vienas žmogus, ta moterytė, galbūt ką nors ir perneša, tačiau galbūt leistiną normą perneša“, – teigė prezidentės patarėjas.

Anot jo, kitų šalių praktika rodo, kad lengesnio judėjimo galimybė pasienio ruožo gyventojams smarkiai kontrabandos nepadidina, o tik pagerina bendravimą.

Nuo 2007 metų išplėtus Šengeno zoną, vienkartinė Lietuvos viza Baltarusijos piliečiams kainuoja 60 eurų (207 Lt). Vienkartinė turistinė viza į Baltarusiją Lietuvos piliečiui kainuoja 150 Lt.

Derybos dėl palengvinto sienos kirtimo pasienyje su Baltarusija gyvenantiems asmenims tebevyksta, sutarties nuostatos derinamos diplomatiniais kanalais.

Skelbiama, jog Baltarusijos pusėje supaprastinta vizų tvarka galėtų pasinaudoti apie 600 tūkst. gyventojų, Lietuvos – apie 800 tūkst. žmonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min