TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės patarėjas: stebina Klaipėdos politikų pareiškimai dėl SSRS agresijos Lietuvos atžvilgiu

SSRS vėliava
„Scanpix“ nuotr. / SSRS vėliava
Šaltinis: BNS
0
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius sako esąs nustebintas dviejų Klaipėdos politikų pareiškimų, kuriais neigiama Sovietų Sąjungos okupacija ir prieštaraujama įstatymui, kriminalizuojančiam SSRS agresijos neigimą.

Uostamiesčio savivaldybės tarybai priklausantys Lietuvos rusų sąjungos nariai Viačeslavas Titovas ir Jurijus Šeršniovas pirmadienį viešai pareiškė nesuprantantys, „ką galima laikyti SSRS agresija Lietuvos atžvilgiu“, ir prezidentės prašė vetuoti įstatymą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už sovietų ir nacių agresijos neigimą.

„Stebina kai kurių mūsų visuomenės atstovų, piliečių ignoravimas istorijos – net Rusija pripažino okupaciją – ir dabar tenka pripažinti, kad mūsų pačių piliečiai nenori arba vengia  konstatuoti tą faktą. Faktas, kad Lietuva buvo okupuota, patvirtintas ir visuomenės suprastas ir tikrai stebėtina, kad atsiranda vėl, kas nori peržiūrėti istoriją ir grįžti 50 metų atgal“, – interviu Žinių radijui antradienį kalbėjo J.Markevičius.

V.Titovas ir J.Šeršniovas aiškina, kad „nė vienas tarptautinis teismas nėra nustatęs tokio fakto. Lietuva buvo SSRS dalis. Diskutuoti galima tik apie lyderius, kurie panaudodavo totalitarinius vadovavimo metodus, nors per pastarąjį 20-metį Lietuvoje nebaigiama diegti minties, kad SSRS okupavo Lietuvą“.

Atvirame laiške jie taip pat teigia, kad Lietuvos prisijungimas prie daugiatautės SSRS atitiko visas 1940 metų tarptautinės teisės normas, be to, Lietuvos įstojimas į SSRS gavo oficialų tarptautinį pripažinimą.

„Ši pozicija remiasi SSRS sienų vientisumo de facto pripažinimu 1941 metų birželio mėnesio Jaltos ir Potsdamo konferencijose valstybėmis narėmis bei Europos sienų neliečiamumo pripažinimu Europos saugumo ir bendradarbiavimo pasitarimo dalyviais 1975 metais“, – teigia Lietuvos rusų sąjungai Klaipėdos miesto savivaldybėje atstovaujantys V.Titovas ir J.Šeršniovas.

Jų teigimu, tokiems įsitikinimams ir gresia baudžiamoji atsakomybė, vadovaujantis praėjusią savaitę Seimo priimtu sprendimu į Baudžiamąjį kodeksą įrašyti straipsnį, kuriuo numatoma atsakomybė už pritarimą Sovietų Sąjungos ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimą ar menkinimą.

Pasak atvirą laišką prezidentei pasirašiusių uostamiesčio politikų, minėtas įstatymas pažeidžia 25 Konstitucijos straipsnį, numatantį teisę turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

„Mes esame Lietuvos Respublikos piliečiai ir norime mąstyti laisvai. Tačiau nepaisant to, kad Lietuva skelbia esanti laisva šalis, mes, Lietuvos piliečiai, dirbantys mūsų šalies – Lietuvos Respublikos labui, galime atsidurti kaltinamųjų suole. Prašome Jūsų nepasirašyti šio įstatymo ir neleisti Lietuvai grįžti į totalitarizmo bei žodžio, sąžinės ir įsitikinimo laisvės ribojimo praėjusį amžių“, – teigiama D.Grybauskaitei adresuotame atvirame laiške.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min