TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pasipriešino tik viena Seimo narė

Miškas
15min.lt nuotr. / Miškas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir nutarė svarstyti Miškų įstatymą iš naujo.

Už tai, kad įstatymą verta svarstyti iš naujo, balsavo 102  parlamentarai, prieš balsavo tik liberalsąjūdietė Dalia Kuodytė.

Tiesa, svarstydamas įstatymą iš naujo Seimas gali ir nepritarti prezidentės siūlomoms pataisoms bei palikti įstatymą tokį, kokį Seimas kartą jau yra priėmęs.

Prie Miškų įstatymo svarstymo Seimas grįš kitą savaitę.

Veto Seimui pristatęs prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas teigė, kad Seimas anksčiau priimtame
įstatyme pažeidžia viešąjį interesą ir sudaro galimybes užstatyti namais Lietuvos miškus.

Taip pat jis tvirtino, kad miško žemės savininkai negali turėti teisėtų lūkesčių joje atstatyti sodybas, o pagal tokį įstatymą, kurį priėmė Seimas, pralobtų tik maža grupelė žmonių, o visuomenė nukentėtų. 

Savo ruožtu vienintelė balsavusi prieš prezidentės veto ir siūliusi įstatymą verčiau laikyti išvis nepriimtu D.Kuodytė ciniškais pavadino tokius N.Udrėno žodžius, primindama, kad buvusios sodybos mišku per laiką apaugo dėl sovietų represijų, melioracijos.

„Man atrodo mes tiek skaudinome ir įžeidinėjome žmones kalbėdami apie šį Miškų įstatymą ir toliau dar juos erziname, kad toliau svarstysime. Na, ką mes toliau svarstysime? Vis tiek nieko neleidžiame, o buvę tremtinių vaikai neturi jokių teisėtų lūkesčių, kam toliau įžeidinėti, laikykim, kad jis nepriimtas ir pamirškime visą šitą istoriją, kol ateis truputėlį sveiko proto ir racionalumo turintys žmonės“, – Seime sakė ji.

Prezidentės vetuotos Miškų įstatymo pataisos numatė galimybę privačiuose miškuose atstatyti buvusias sodybas. Šalies vadovės teigimu, tokios įstatymo pataisos kelia abejonių dėl jų atitikties Konstitucijai, sudaro prielaidas stichiškai, neprognozuojamai miškų urbanizacijai, miškų niokojimui bei apriboja visuomenei priėjimą prie miškų.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pagal šį įstatymą galėtų būti statoma 140-yje tūkst. miško valdų. Seimas gegužės 17-ąją priimtomis pataisomis leido atstatyti sodybas miške, nekeičiant pagrindinės žemės paskirties, tačiau tik teisme įrodžius, kad sodyba ten jau buvo.

Balsavęs už tokį siūlymą, Seimas pakeitė ankstesnį savo sprendimą, kad buvusias sodybas atstatyti privačiuose miškuose nekeičiant pagrindinės tikslinės žemės paskirties galėtų tik neišlikusio nekilnojamojo turto buvę tikrieji savininkai arba jų tiesioginiai palikuonys. Seimas anksčiau buvo balsavęs prieš leidimą atstatyti buvusias sodybas asmenims, nusipirkusiems ar kitaip įsigijusiems nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min