Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės vizitas Katare: pradėtos derybos dėl dujų tiekimo į Lietuvą

Dalia Grybauskaitė aptarė dujų tiekimo į Lietuvą galimybes Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada.
Dž.Barysaitės nuotr. / Dalia Grybauskaitė aptarė dujų tiekimo į Lietuvą galimybes Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada.
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo vizito į Katarą išvykusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė dvišalio bendradarbiavimo energetikos sektoriuje ir dujų tiekimo į Lietuvą galimybes aptarė su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada. Susitikime pristatytas Lietuvoje statomo suskystintų dujų terminalo projektas.

Vėliau įvyko dvišalis Lietuvos energetikos ministro Arvydo Sekmoko susitikimas su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammedu Bin Saleh Al Sada.

Abi valstybės pareiškė bendrą interesą bendradarbiauti energetikos srityje.

Šiandien vizito Katare metu šalies vadovę lydintys „Klaipėdos nafta“ vadovai pradėjo dvišales derybas dėl dujų tiekimo į Lietuvą su didžiausiu pasaulyje suskystintų dujų tiekėju „Qatargas“.

Bendradarbiavimo energetikos ir ekonomikos srityse galimybes Respublikos prezidentė aukščiausiu lygiu šiandien aptars su Kataro Emyru šeichu Hamad Bin Khalifa Al Thani.

Kataras yra didžiausias gamtinių dujų tiekėjas pasaulyje. Susitikime kalbėta apie dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas ekonomikos ir energetikos srityse. Prezidentė Kataro vadovams pristatė Lietuvoje statomą suskystintųjų dujų terminalą ir aptarė dujų tiekimo galimybes į Lietuvą.

„Energetinis savarankiškumas ir saugumas – vienas svarbiausių Lietuvos siekių. Tik užsitikrinę alternatyvų dujų tiekimą iš įvairių pasaulio taškų, sumažinsime priklausomybę nuo monopolines dujų kainas Lietuvai diktuojančio Rusijos “Gazprom„ ir mokėsime už dujas konkurencines kainomis“, – pabrėžia Prezidentė.

Lietuvos interesas – pradėjus veikti suskystintųjų dujų terminalui ir 2015 m. pasibaigus dujų tiekimo sutarčiai su „Gazprom“ užsitikrinti iki 0,7-1 milijardų kubinių metrų dujų per metus. Planuojamas suskystintų dujų terminalo pajėgumas – iki 2-3 milijardų kubinių metrų per metus.

Kataro Emiras bendradarbiavimą su Lietuva energetikos srityje vadina abipusiai naudingu. Kataro vadovui išreiškus politinį pritarimą dėl dujų tiekimo mūsų šaliai, ministrams ir specialistams pavesta suderinti technines detales.

Abiems pusems išreiškus interesą bendradarbiauti energetikos srityje ir aptarus bendradarbiavimo galimybes aukščiausiu lygiu, „Klaipėdos nafta“ su „Qatargas“ pradėjo realias derybas dėl dujų tiekimo Lietuvos suskystintų dujų terminalui. Jau pasirašyta derybų konfidencialumo sutartis.

Kataras yra suinteresuotas dujų tiekimu į Lietuvą, nes tai leistų diversifikuoti dabartinį tiekimą. Šiuo metu Kataro dujos daugiausiai tiekiamos Japonijai, Pietų Korėjai ir Indijai.

Dėl galimo dujų tiekimo Lietuva taip pat kalbasi su Norvegija, Alžyru, Nigerija, Trinidaddu ir Tobagu, JAV bei Azerbaidžanu.

Prezidentė pakvietė Kataro šeichą su verslo delegacija apsilankyti Lietuvoje ir užmegzti tiesioginius kontaktus su mūsų šalies verslininkais. Emiras priėmė valstybės vadovės kvietimą ir pažadėjo apsilankyti mūsų šalyje.

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus iš susitikimo:

VIDEO: Prezidentės susitikimas su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammed Bin Saleh Al Sada

VIDEO: 2012-04-29 Doha, Prezidentės interviu.mp4

VIDEO: 2012-04-29 Doha susitikimas su emyru.mp4

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min