Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 12:22 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 25d. 13:18

Prezidentui M.Navickienė paliko gerą įspūdį: džiaugėsi kandidatės ryžtu mažinti skurdą

Prezidentui Gitanui Nausėdai pretendentė į socialinės apsaugos ir darbo ministro postą Monika Navickienė paliko teigiamą įspūdį, teigia šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

„Prezidentui paliko gerą įspūdį kandidatės šios srities išmanymas – ji, dirbdama Seime, sukaupė patirtį“, – žurnalistams trečiadienį sakė prezidento patarėjas.

„Taip pat džiugu, kad kandidatė demonstruoja ryžtą. Jeigu būtų paskirta, keistų santykinį skurdą, jį mažintų, skirtų daug dėmesio socialinėms paslaugoms, kurių lygis ir kokybė šiuo metu netenkina. Be to, turi planų gerinti darbo ir laisvalaikio balansą, ypač šeimoms, turinčioms vaikus“, – pridūrė jis.

LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidentas susitinka su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidentas susitinka su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene

Konservatorių pretendentė teigė, kad susitikimas su G.Nausėda buvo konstruktyvus ir dalykiškas.

„Aptarėme nemažai sričių, kurios yra labai svarbios. Pristačiau prezidentui pagrindinius principus, kuriais vadovaučiausi“, – spaudos konferencijoje sakė M.Navickienė.

„Labai siekčiau ir norėčiau, kad Lietuvoje nebeliktų nematomų, nepastebimų žmonių“, – teigė ji.

Pretendentės į socialinės apsaugos ir darbo ministres teigimu, dėmesį būtina atkreipti į socialinės srities darbuotojų kompetencijas, sąlygas, užmokestį.

„Tie žmonės, kurie tiesiogiai padeda kovoti tiek su socialine atskirtimi, tiek su skurdu, taip pat turėtų būti pastebėti“, – tvirtino M.Navickienė.

Jos nuomone, santykinio skurdo riziką galima sumažinti, susitelkiant į neįgaliuosius, taip pat vaikus auginančias mamas, artimuosius slaugančius žmones ir vienišus senjorus.

M.Navickienė taip pat teigė, kad prezidentui buvo svarbu, kad būsimas socialinės apsaugos ir darbo ministras turėtų ambicijų keisti atskirties ir skurdo mažinimo problematiką Lietuvoje.

„Mes, manau, turime bendrą požiūrį“, – sakė M.Navickienė.

Vaiko pinigų mokėjimo tvarka nebus keičiama

Monika Navickienė sako, kad kadenciją baigusios Vyriausybės priimti sprendimai dėl vaiko pinigų ir kitų išmokų peržiūrint biudžetą nebus keičiami.

„Vaiko pinigai, tokie, kokie yra suplanuoti, spendimai, tokie, kokie buvo priimti praėjusios Vyriausybės, turės savo tęstinumą. Ir nors biudžetas yra grąžintas dabartinei Vyriausybei peržiūrėti, vaiko pinigus tikrai ketiname palikti – tokią išmoką, kokia yra, universaliu principu“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu žurnalistams teigė M.Navickienė.

„Nei mažinti, nei keisti dabar vaiko pinigų principų neketiname“, – sakė ji.

Anot kandidatės į ministres, bus ieškoma biudžeto galimybių nekeisti ir kitų šiuo metu suplanuotų išmokų.

„Išlaikysime stabilumą ir pasitikėjimą sistema“, – žadėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Navickienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Navickienė

Seimas antradienį pradėjo diskusijas dėl 2021 metų valstybės biudžeto ir jo projekto, kurį parengė kadenciją baigianti „valstiečio“ Sauliaus Skvernelio Vyriausybė. Biudžetą atidavė vertinti paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės formuojamam Ministrų kabinetui.

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliesiems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimu, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas yra nusprendęs prie siūlomų pakeitimų grįžti, kai juos peržiūrės ir įvertins naujoji Vyriausybė.

Prezidento patarėjas S.Krėpšta teigė, kad sprendimas dėl ministrės paskyrimo bus paskelbtas tada, kai tik bus priimtas.

M. Navickienė buvo pirmoji kandidatė į ministres, su kuria susitiko G. Nausėda. Anksčiau su kandidatais susitiko prezidento patarėjai.

S.Krėpštos teigimu, su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

„Išsamiai kalbamės apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė. Vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė prezidento patarėjas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Krėpšta
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Krėpšta

Be to, anot jo, yra vertinami jų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis. Taip pat bendraujama su socialiniais partneriais.

Ministrų kandidatūras prezidentui Ingrida Šimonytė pateikė praėjusią savaitę. Ją G.Nausėda trečiadienį paskyrė ministre pirmininke.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min