TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidento priekaištai – „dzin"

A.Kubilius atsakymus į klausimus mėto lyg kamuoliuką.
„Scanpix“ nuotr. / A.Kubilius atsakymus į klausimus mėto lyg kamuoliuką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo opozicija bandė priremti premjerą Andrių Kubilių, ar jis per kelias naktis iškeptuose įstatymuose ketina taisyti prezidento laiške nurodytus trūkumus. Tačiau nieko paguodžiančio iš jo seimūnai neišgirdo.

Kaip pamename, šalies vadovas V.Adamkus, prieš Naujuosius Metus palaiminęs biudžetą ir visą krūvą mokestinių įstatymų, savo pastabas ir abejones dėl jų išdėstė laiške.

Tačiau A.Kubilius beveik pusę jo atsakymui Seime skirto laiko kalbėjo apie  sunkmetį. „Sunkmetis ateina, ir štai esame pliki nuogi“, -  pasiskundė A.Kubilius. Priminęs apie valstybės skolas, kurias paveldėjo iš ankstesnės Vyriausybės, premjeras džiaugėsi, kad jos jau grąžintos. Pasigyrė, jog finansinis stabilumas valstybėje jo vadovaujamos Vyriausybės sumanumo dėka jau lyg ir užtikrintas.

Skurdžių ir turčių solidarumas

Pagaliau perėjęs prie prezidento V.Adamkaus klausimų, A.Kubilius žadėjo, jog pasibaigus sunkmečiui, mokesčių našta gali būti peržiūrėta. Mat prezidentas buvo prašęs aiškiai atsakyti, kiek laiko Lietuvos žmonės vilks užkrautą mokesčių jungą.

Pasak A.Kubiliaus, prezidentui rimtų abejonių kelia valstybės tarnautojų numatyto bazinio atlyginimo mažinimas. Tačiau A.Kubiliui dėl to jokių abejonių nesą. „Tai turėtų būti solidari visuomenė, – pareiškė jis, – politikai, Seimo nariai, ministrai, valdininkai turėtų rodyti pavyzdį“. 

A.Kubilius taip pat patikino, jog didesnį sveikatos draudimo mokestį pasibaigus pereinamajam trejų metų laikotarpiui mokės visi.

Viltis – fondai ir subsidijos

Kadangi prezidentas abejoja dėl PVM lengvatų spaudai naikinimo, A.Kubilius patikino, jog tam yra spaudos rėmimo fondas, kuris gelbės bankrutuojančius leidinius. Anot premjero, iki metų vidurio, kol galioja lengvata knygų leidybai,  bus parengtas planas dėl lietuvių autorių knygų subsidijavimo.
Premjeras nežadėjo suvienodinti ir akcizų alkoholiui. Kaip žinoma, alui, lyginat su stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, ir toliau  taikomas lengvatinis akcizo mokesčio tarifas. „Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) kaip tik siūlo skatinti silpno  ir mažinti stipraus alkoholio vartojimą“, – aiškino  girtavimo tiesas premjeras.

Nieko paguodžiančio A.Kubilius neatsakė ir į Seimo narių klausimus. Pavyzdžiui, į socdemo Juozo Oleko klausimą dėl policininkų ir ugniagesių atlyginimų mažėjimo, A. Kubilius atšovė: „Kol kas rengiamės didinti atlyginimus skurdžiausiai gyvenantiems – mokytojams, kultūros darbuotojams. Ateis laikas ir kitoms grupėms“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min