Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidento V.Adamkaus nuomone, tik nuoseklios ir profesionalios reformos priartins Gruziją prie Europos Sąjungos

Prezidentas Valdas Adamkus.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentas Valdas Adamkus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Lietuvoje viešintį Gruzijos užsienio reikalų ministrą Grigolą Vašadzę.

Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių plėtojimo perspektyvos, politinė situacija Gruzijoje ir okupuotose Gruzijos teritorijose, Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyva, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, jog Gruzija padarė pažangą vykdydama reformas ir atstatydama šalį po 2008 metų rugpjūtį įvykusio karinio konflikto su Rusija.

„Šiandien matome atsigaunančią ir sustiprėjusią Gruziją, pasiryžusią tęsti demokratines pertvarkas, kurti pilietinę visuomenę. Tik nuoseklios, ramios ir profesionalios reformos Gruzijai padės tapti stipria ir patrauklia verslui šalimi, priartins jūsų valstybę arčiau Europos Sąjungos", – sakė šalies vadovas.

Kalbėdamas apie vykstančius opozicijos protestus Gruzijoje Lietuvos vadovas palankiai įvertino tai, jog abi pusės ieško galimybių politiniam dialogui plėtoti. „Tik konstruktyvus dialogas atspindi Gruzijos žmonių interesus", – pabrėžė Lietuvos vadovas.

Prezidento V. Adamkaus nuomone, Europos Sąjunga turi toliau skirti daug dėmesio Gruzijai, Ukrainai, Moldovai ir kitoms Rytų kaimynėms.

„Netrukus ES oficialiai pristatys Rytų partnerystės iniciatyvą. Tai iki šiol ambicingiausia ir, tikiuosi, efektyviausia programa, atversianti dideles galimybes dar labiau suartinti Rytų kaimynes su ES. Šis projektas liudija nuolat augantį ES dėmesį jos rytuose esančioms šalims", – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas V. Adamkus tikisi, kad Gruzija ir kitos šalys aktyviai įsitrauks į Rytų partnerystės programą ir išnaudos naujai atsiveriančias plačias bendradarbiavimo ir integracijos galimybes.

Lietuvos vadovas pažymėjo, kad praėjusiais metais perpus išaugusi dvišalė prekyba, didėjančios tarpusavio investicijos, intensyvėjantys verslo ryšiai atspindi artimus Lietuvos ir Gruzijos tautų santykius, dar labiau sutvirtina dinamišką ir ypatingą partnerystę.

Susitikimo metu G. Vašadzė išreiškė nuoširdžią Gruzijos žmonių padėką Lietuvai už paramą ir už tvirtą jos euroatlantinių lūkesčių palaikymą.

Lietuvos vadovo įsitikinimu, tarptautinė bendruomenė ir toliau vieningai rems Gruzijos teritorinį vientisumą. „Pagarba esminėms tarptautinės teisės normoms, šalių suverenitetui ir laisvam pasirinkimui turi išlikti visą tarptautinę bendruomenę vienijančiu saitu", – kalbėjo Respublikos Prezidentas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min