Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 19d. 06:37

Prezidentų keliai veda į laikinąją sostinę

Austrijos prezidentas H.Fischeris domėjosi 600 metų savivaldos jubiliejų neseniai paminėjusio Kauno istorija bei architektūra.
Savivaldybės nuotr. / Austrijos prezidentas H.Fischeris domėjosi 600 metų savivaldos jubiliejų neseniai paminėjusio Kauno istorija bei architektūra.

Šiais metais, pažymint Lietuvos vardo paminėjimo 1000-metį, į Lietuvą su oficialiais valstybinais vizitais atvyksta nemažai Europos šalių prezidentų. Aukščiausi valstybės pareigūnai, atvykdami į Lietuvą, neaplenkia ir laikinosios sostinės – Kauno.

Pastarosiomis savaitėmis savo vizitais Kauną pagerbė Austrijos Respublikos prezidentas Heinzas Fischeris, lankęsis kovo 13-ą, ir Bulgarijos Respublikos prezidentas Georgijus Parvanovas, lankęsis kovo 17 dieną. Kauno rotušėje sveikindamas Austrijos prezidentą, meras Andrius Kupčinskas priminė kultūrinius abiejų valstybių saitus: „Kai kompozitorius seras Karlas Haidmayeris 2002 metais vieną savo kūrinių paskyrė Kaunui, įsitikinome, jog mūsų miestas iki šiol užburia kūrėjus. Austrijos meno lopšys mums yra ne tik gerai pažįstamas, bet ir tapęs įkvėpimo šaltiniu ne vienai kauniečių kartai. Džiaugiamės, kad Vilnius ir Lincas tapo kultūros sostinėmis ir puikiais partneriais, bet neabejojame, jog Kaunas taip pat, kaip kultūros ir universitetų miestas, gali būti puikus Austrijos miestų į partneris“, – sakė A.Kupčinskas.

Artimiausiu metu į Kauną žada atvykti ir kaimyninės Lenkijos prezidentas, be to, planuojamas ir Ispanijos Karalystės karaliaus vizitas.Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris dėkojo Kaunui už šiltą priėmimą, už svetingumą. Jis pabrėžė, kad jį labai domina miesto, kuris minėjo savo 600 metų savivaldos jubiliejų, istorija ir pasidžiaugė, kad galėjo susipažinti su miestu, jo architektūriniais paminklais.

Antradienį į Kauno rotušę atvyko Bulgarijos prezidentas Georgijus Parvanovas ir jo vadovaujama delegacija. Bulgarijos prezidentą pasveikino Kauno miesto mero A. Kupčinskas. Prezidentui G.Parvanovui trumpai pristatyta Kauno miesto istorija, po to Bulgarijos vadovas pasirašė svečių knygoje, o merui A.Kupčinskui įteikė simbolinę dovaną. Vėliau Bulgarijos Respublikos prezidentas G. Parvanovas aplankė Istorinę prezidentūrą Kaune bei Pažaislio vienuolyną. Prieš mėnesį Kaune viešėjo Tadžikistano prezidentas Emomalis Rachmonas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min