Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 06, 11:47

Po sprendimo į bažnyčias kviesti žmones įspėja: į mišias eisiantys žmonės turėtų įvertinti riziką

Į viešas mišias nuo kitos savaitės planuojantys eiti žmonės turėtų įvertinti riziką ir priimti pamatuotą sprendimą, sako prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta. Jam antrina ir pasitarime su prezidentu dalyvavę ekspertai, tačiau niekas nekritikuoja Bažnyčios sprendimo.
Sekmadieninės mišios
Sekmadieninės mišios / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad žmonės, einantys į tam tikras įstaigas – ar tai būtų bažnyčios, ar parduotuvės, visų pirma, turi įvertinti asmeninę riziką ir priimti pamatuotą sprendimą“, – žurnalistams trečiadienį po susitikimo su sveikatos ekspertais sakė patarėjas.

Jo teigimu, bažnyčiai atnaujinti viešas pamaldas leidžia Vyriausybės karantino reikalavimai.

„Šiuo atveju būtina laikytis nustatytų karantino reikalavimų ir tas planuojamas pokytis nuo kitos savaitės yra leidžiamas pagal Vyriausybės nustatytus karantino reikalavimus“, – teigė S.Krėpšta.

„Religinių apeigų tvarką nustato atskiras specialus punktas Vyriausybės galiojančiame karantino priemonių nutarime, jis numato rekomendaciją, kad mišios gali vykti nuotoliu arba taip, kaip jos, planuojama, vyks nuo kitos savaitės“, – sakė jis.

Prof. Mindaugas Stankūnas teigė bendravęs su Lietuvos vyskupų konferencijos atstovais, jie konsultavosi, esą Lietuvos ganytojai labai rimtai žiūri į skaičius, situaciją, svarstė UŽ ir PRIEŠ.

„Nupasakojau rizikas, kad mums šiuo atveju labai svarbios net minimalios pastangos. Buvo įsiklausyta, negaliu komentuoti, koks sprendimas priimtas, bet tikrai buvo iš visų pusių apsvarstyta. Aš matyčiau tam tikrų rizikų, jų yra visur. Aš išsakiau savo nuogąstavimus Lietuvos vyskupams, kiek žinau, jie tai svarsto šiandien“, – teigė M.Stankūnas, prisipažinęs pataręs, kad asmeninė malda šiuo periodu būtų tinkamesnė.

Lietuvos vyskupai antradienį priėmė sprendimą nuo sausio 11 dienos atnaujinti viešas pamaldas, tačiau žadama riboti tikinčiųjų bažnyčiose skaičių, įleisti į jas tik žmones su veido kaukėmis, išlaikyti saugius atstumus.

Viešos pamaldos Lietuvos Vyskupų konferencijos sprendimu šalyje buvo sustabdytos gruodžio viduryje.

BNS kalbintų teisininkų teigimu, Konstitucijoje numatyta, kad bažnyčios ir religinės organizacijos laisvai atlieka savo apeigas ir tvarkosi pagal savo kanonus. Katalikų Bažnyčia turi ypatingą teisinį statusą dėl 2000-aisiais pasirašytos Lietuvos ir Šventojo Sosto sutarties.

Pagal tai, Vyriausybė negali reguliuoti bažnyčios gyvenimo, todėl karantino nutarime bažnyčioms ir religinėms bendruomenės palikta tik rekomendacijas mišias rengti nuotoliniu būdu.

Teisininkai sako, kad sprendimas atnaujinti viešas mišias yra formaliai leidžiamas, tačiau nežinia, ar jis yra teisingas, įvertinus epidemiologinę situaciją.

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min