„Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija kartu su Ekonomikos ministerija dirba, yra parengtas tam tikras veiksmų planas, kuris yra pasiūlytas Taivano pusei. Jeigu Taivano pusė sutiks su juo, manytume, kad galėtume priimti daug daugiau iš taivaniečių, negu yra dabar“, – Žinių radijui antradienį sakė A.Skaisgirytė.
Ekonominių ryšių su Taivanu proveržio tikėtasi dar 2021 metais, kai Lietuvoje buvo atidaryta Taivaniečių vardo atstovybė, tačiau pastaruoju metu Lietuvos pareigūnai kalba, jog sala investavo šalyje nepakankamai.
Atstovybės atidarymu piktinosi Kinija, dėl ko galiausiai tarp abiejų šalių nebeliko diplomatinio atstovavimo, buvo susitraukusi prekyba.
Dabartinė socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė jau kurį laiką skelbė apie ketinimus atkurti diplomatinį atstovavimą santykiuose su Kinija, bet šalies vadovai pripažįsta, jog tai būtų įmanoma tik pakeitus Taivaniečių atstovybės pavadinimą, su kuo turi sutikti pats Taipėjus.
A.Skaisgirytė antradienį pareiškė, kad šiltėjančių santykių su Kinija klausimas „yra vienas iš gausybės klausimų, turbūt ne prioritetinis“.
