2025-12-16 09:10

Prezidentūra: poligonus priimančios savivaldybės naudą pajus „visais įmanomais klausimais“

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Deividas Matulionis sako, kad karinius poligonus sutikusios priimti savivaldybės pajus visokeriopą naudą, tam susitelks ne tik Krašto apsaugos ministerija, bet ir visa Vyriausybė.
Deividas Matulionis
Deividas Matulionis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Tos savivaldybės, kurios dalyvauja šiame projekte su valstybe, joms bus skiriamas papildomas finansinis dėmesys tiek iš Susisiekimo ministerijos pusės, vystant kitus infrastruktūrinius projektus, tiek iš Energetikos ministerijos“, – Žinių radijui antradienį sakė D.Matulionis.

BNS rašė, kad po Valstybės gynimo tarybos posėdžio pirmadienį paskelbta, kad naujasis brigados dydžio poligonas bus steigiamas Lazdijų rajono savivaldybėje, o Tauragės rajone esantis poligonas bus plečiamas į Jurbarko rajoną.

Pasak D.Matulionio, šiose savivaldybėse papildomų veiksmų imsis ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija, pritraukiant į šiuos regionus papildomas darbo vietas, galbūt netgi kuriant pramoninius parkus.

„Jeigu savivaldybės padeda valstybei, tai valstybė privalo prioritetine tvarka padėti visais įmanomais klausimais toms konkrečioms savivaldybėms“, – sakė prezidento patarėjas.

„Todėl čia bus ne tiktai Krašto apsaugos ministerija, bet praktiškai visa Vyriausybė, kuri imsis papildomų žingsnių“, – pridūrė jis.

Be to, savivaldybėms su poligonais socialinės ir inžinerinės infrastruktūros plėtrai planuojama skirti 0,3–0,5 procento iš tais metais skirto bendrojo vidaus produkto (BVP) procento gynybai.

Taip pat vietinės reikšmės kelių remonto darbams, užtikrinant susisiekimą su karinio poligono teritorijomis, bus skiriami iki 5 mln. eurų per metus iš gynybos biudžeto.

D.Matulionis sakė, kad šie įsipareigojimai nekenks Lietuvos ketinimams iki 2030 metų išvystyti kariuomenės diviziją.

„Suma nebus labai didelė, bet, aišku, savivaldybėms jin svarbi“, – teigė patarėjas.

„4,8 milijardo eurų (kitų metų gynybos biudžetas – BNS) – tai yra didžiulė pinigų suma, iš kurios apie pusė bus skirta modernizacijai, taip pat bus skiriama daug pinigų infrastruktūrai. Todėl tikrai, manau, kad judės visi mūsų prioritetiniai projektai“, – kalbėjo pareigūnas.

Naujam brigados dydžio kariniam poligonui vietos ieškota Lietuvoje siekiant sukurti nacionalinę diviziją, daugėjant sąjungininkų karių, augant šauktinių skaičiui ir rezervui, įsigyjant naujos karinės technikos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą