Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2021 01 06

Prezidentūra skiepijimo eiliškume norėtų daugiau aiškumo ir skaičių prie kiekvienos asmenų grupės

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymu patvirtintas skiepijimo nuo COVID-19 eiliškumas remiasi ekspertų rekomendacijomis ir kitų šalių praktika, tačiau jame aiškumo gali būti daugiau.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19 / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Šis eiliškumas remiasi ekspertų nuomone, kitų šalių praktika. Ką būtų galima papildomai padaryti, teikiant informaciją apie vakcinas, – kitose šalyse yra labai aiškiai pateikti skaičiai prie kiekvienos asmenų grupės visame eiliškume“, – žurnalistams trečiadienį po susitikimo su sveikatos ekspertais sakė S.Krėpšta.

„Tada galima geriau įvertinti, kokiu greičiu bus vykdomas skiepijimas, taip pat pateikiant ir planuojamas gauti vakcinas per ateinančius mėnesius, tai papildomo aiškumo visada gali būti daugiau“, – pridūrė jis.

Pagal ministro patvirtintą eiliškumą, pirmiausia nuo COVID-19 bus skiepijami medikai, tiesiogiai dirbantys su koronavirusu sergančiais pacientais, vėliau numatyta skiepyti ir su kitais susirgimais dirbančius medikus.

Tada eilė ateis didžiausios rizikos pacientams, vėliau – kitiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, prisidedantiems prie COVID-19 gydymo bei ne trumpiau kaip 16 valandų per dvi savaites ligoninėse savanoriaujantiems žmonėms.

Toliau numatyta skiepyti Krašto apsaugos ir Teisingumo ministerijoms pavaldžių gydymo įstaigų darbuotojus bei darbuotojus, turinčius sąlytį su pacientais. Po jų eilėje – mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai.

Tuomet numatoma skiepyti pacientus, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei šias paslaugas teikiančius darbuotojus, po to – socialinės globos įstaigų gyventojus ir darbuotojus bei asmenis, teikiančius šias paslaugas namuose.

Paskiepijus šias grupes, toliau būtų vakcinuojami laboratorijų darbuotojai, atliekantys COVID-19 tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą, tuomet – COVID-19 epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, kuriems reikia vykti į ligos židinius.

Paskiepijus visas šias grupes, numatoma skiepyti ir likusius sveikatos priežiūros darbuotojus, kurie nepatenka į kitas kategorijas. Po to būtų skiepijami vaistinių darbuotojai.

Atlikus gydymo įstaigų darbuotojų vakcinaciją, toliau prioritetas numatomas vyriausiems gyventojams: pirmiausia bus skiepijami tie žmonės, kuriems yra 80 ir daugiau metų. Mažėjančio prioriteto tvarka planuojama paskiepyti visus, kam daugiau kaip 65-eri.

Toliau būtų skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai ir asmenys, dirbantys su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikais bei specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.

Tuomet planuojama skiepyti ir tuos žmones, kurie yra jaunesni nei 65-erių, tačiau turi bent vieną rizikos veiksnį, prioritetą teikiant tiems, kurie turi daugiau nei vieną iš jų.

Paskiepijus šios grupės asmenis, toliau planuojama skiepyti visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus, palaikančius viešąją tvarką, vykdančius priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo darbus, taip pat muitinės, sienos apsaugos darbuotojai, kariai, laisvės atėmimo vietų, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai.

Paskiepijus visas šias grupes, būtų pradedami skiepyti ir visi likusieji gyventojai, pradedant nuo tų, kurie yra vyresnio amžiaus.

A.Dulkys antradienį sakė, jog visus medikus planuojama paskiepyti per sausį, o visą populiaciją tikimasi paskiepyti per 2021 metus, tačiau tai priklausys nuo to, kiek vakcinų bus patvirtinta ir kaip greitai pavyks jas gauti.

Europos Sąjungoje kol kas patvirtinta vienintelė vakcina, pagaminta „BioNTech“ ir „Pfizer“ kompanijų. Jai reikalinga itin žema temperatūra.

Lietuva kol kas yra gavusi tris šios vakcinos siuntas. Sveikatos apsaugos ministerija savo sulaukusi patvirtinimo, jog ateinančius tris mėnesius Lietuvą kas savaitę pasieks po 20 tūkst. 475 vakcinos dozes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius