Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 11d. 16:36

Prezidentūroje apdovanoti raštingiausi Lietuvos moksleiviai (nuotraukos)

Antrojo lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ laimėtojai. (2009-03-11)
Džojos Barysaitės nuotr. / Apdovanoti raštingiausi Lietuvos moksleiviai.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje apdovanoti antrą kartą vykusio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ laimėtojai. Vertingas atminimo dovanas ir diplomus raštingiausiems moksleiviams įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtoja septintų klasių grupėje tapo Justina Jasiūnaitė iš Kauno Petro Vileišio vidurinės mokyklos. Geriausiai tarp aštuntų klasių moksleivių pasirodė Gabrielė Mantuškaitė iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos, o raštingiausia devintoke tapo Rūta Svirbutavičiūtė iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, teigiama pranešime spaudai.

Moksleivių konkurso apdovanojimo šventę globojo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

Sveikindamas konkurso laureatus Prezidentas Valdas Adamkus pažymėjo, jog raštingiausių Lietuvos moksleivių pagerbimo ceremonija tampa vienu gražiausių šventinės kovo 11-osios dienos akcentų. „Šiandieninėje Lietuvoje yra asmenybių, kurios suvokia tikrąją gimtosios kalbos vertę ir jaučia pareigą perduoti šią vertybę jaunajai kartai. Džiugu, kad siekdamos šių tikslų telkiasi ir valstybės institucijos, ir verslo bendrovės, ir mokslo įstaigos“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

„Čia ir dabar susitinka mūsų kultūros praeitis ir ateitis, tėvų bei protėvių tradicijos ir jaunimo pasiryžimas jas tęsti, vyresniųjų išmintis, žinios ir moksleivių pasiryžimas tas žinias puoselėti“, – pabrėžė šalies vadovas.

Prezidento nuomone, ilgamečio kultūrinio spaudimo, nutautinimo pastangų akivaizdoje kalba buvo esminė atrama, esminė vertybė valstybei, tautai ir kiekvienam iš mūsų.

„Per kalbą ir kalboje tauta išsaugojo savo identitetą, pasaulėjautą, istoriją. Per kalbą mūsų tauta išliko tauta, valstybė – valstybe, – sakė Prezidentas V.Adamkus. – Tačiau tai – procesas, neturintis pabaigos, o rūpestis kalba – kiekvienos kartos, kiekvienos visuomenės garbės reikalas“.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad šiandien būtina išsaugoti gimtąją kalbą ir atremti
naujus jai iškylančius iššūkius. Prezidento nuomone, vienas iš tokių iššūkių yra lietuviškų rašmenų ir taisyklingos kalbos vartojimas internetinėje erdvėje bei moderniausiose ryšio priemonėse.

„Dažnai kalbame, kad valstybės ateitį kurs informacinė visuomenė, gebanti savo idėjoms pritaikyti moderniausias technologijas. Tačiau visada kalbėjau ir kalbėsiu, kad net tobuliausios technologijos be žmogiškojo matmens visada bus abejotinos vertės, – pažymėjo Prezidentas V.Adamkus. –
Todėl esu tos nuomonės, kad negalima vardan patogumo, bendravimo spartumo
ar dar kokių nors netikrų privalumų aukoti gimtosios kalbos“.

Visi konkurso prizininkai ir jų lietuvių kalbos mokytojai buvo apdovanoti „Tildės Biuro“ programine įranga, atveriančia naujas galimybes dirbti kompiuteriu lietuvių kalba. Moksleivių konkurso apdovanojimo šventę globojo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

Tinklalapyje www.lituanika.lt vasario 24-26 dienomis vykusio 7-9 klasių moksleivių konkurso lietuvių kalbos testą, sudarytą iš praktinių ir teorinių klausimų, atliko trys tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos.

Aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno miesto mokyklų auklėtiniai, sudarę beveik penktadalį visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio (9 proc. visų dalyvių), Vilniaus (8 proc.) ir Klaipėdos (5,5 proc.) miestų bei Kupiškio rajono moksleiviai (3,5 proc.).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min