Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 14d. 08:35

Pribloškė milžiniškos sąskaitos už šildymą

Gruodžio mėnuo buvo šaltesnis nei lapkritis net 10 laipsnių, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių šildymui šilumos vidutiniškai sunaudota 60 proc. daugiau.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Gruodžio mėnuo buvo šaltesnis nei lapkritis net 10 laipsnių, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių šildymui šilumos vidutiniškai sunaudota 60 proc. daugiau.

Klaipėdiečiai pastarosiomis dienomis gavę sąskaitas už šildymą gruodžio mėnesį net aiktelėjo. Paskutinį praėjusių metų mėnesį teikta paslauga palyginus su lapkričiu atsieis kur kas brangiau.

Pavyzdžiui, 40 kvadratinių metrų bute gyvenanti klaipėdiečių pora praėjusį mėnesį už šildymą mokėjo 175 Lt, o šią savaitę už gruodį gauta net 292 litų sąskaita.

Kaip aiškino įmonės „Klaipėdos energija“ atstovai, sąskaitos didesnės dėl šaltų oro sąlygų. Šilumos suvartojimas gruodį buvo dvigubai didesnis nei lapkritį. Gruodžio mėnuo buvo šaltesnis nei lapkritis net 10 laipsnių, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių šildymui šilumos vidutiniškai sunaudota 60 proc. daugiau.

Pasak Klaipėdos hidrometeorologijos stoties viršininko Liongino Pakščio, 2010 metų gruodis uostamiestyje buvo vienas iš šalčiausių ne tik per šį dešimtmetį, bet ir per 50 metų. Vidutinė praėjusio gruodžio temperatūra siekė 4,9 laipsnių šalčio. Šalčiau buvo tik 1969 metais – 6,8 laipsnių šalčio.

Nors lapkričio ir gruodžio mėnesio šilumos įkainis buvo vienodas, dėl padidėjusio šilumos suvartojimo už šių metų gruodį už 1 kvadratinio metro šildymą teks mokėti vidutiniškai – 5,37 Lt, kai lapkritį reikėjo mokėti – 3,14 Lt.

Mokantys mažiausiai ir daugiausiai

Gruodžio mėnesį efektyviai šilumą Klaipėdos mieste vartojo naujos statybos ir pilnos renovacijos gyvenamieji namai. Vidutinis kilovatvalandžių suvartojimas šildymui naujos statybos (13,26 kilovatvalandžių kvadratiniam metrui) ir pilnai renovuotuose (12,75 kilovatvalandžių kvadratiniam metrui) namuose išlieka daugiau nei 1,9 karto mažesnis, palyginus su vidutiniu kilovatvalandžių suvartojimu (25,41 kilovatvalandžių kvadratiniam metrui ) mieste.

Senos statybos nerenovuotų namų gyventojai ne tik moka daugiau, bet ir jaučia diskomfortą. Vienuose butuose žmonės šąla, kituose kaista. Tai ypač aktualu rudenį ir pavasarį, kai lauko oro temperatūra svyruoja.

Neekonomiškiausiai šilumos energija vartojama mažuose 3–4 aukštų gyvenamuosiuose pastatuose (31,52 kilovatvalandžių kvadratiniam metrui). Mažiausiai šilumos energijos sunaudoja aukštesni negu 5 aukštų namai (23,64 kilovatvalandžių kvadratiniam metrui).

Senos statybos nerenovuotų namų padėtis gerokai liūdnesnė. Jų šilumos suvartojimo vidurkis svyruoja nuo 25 iki 45 ar daugiau kilovatvalandžių kvadratiniam metrui.

Įkainiai kol kas nekis

Kitų metų pirmąjį mėnesį klaipėdiečiams šildymo ir karšto vandens kainos nekis – jos išliks tokios pat kaip ir gruodį.

Įmonės „Klaipėdos energija“ valdyba patvirtino, kad už sausį vartotojai mokės tokiais pačiais įkainiais kaip ir gruodį – centralizuotai tiekiamos šilumos kaina bus 19,40 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Tuo tarpu už karštą vandenį klaipėdiečiai mokės 16,58 lito už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio.

Valdyba nusprendė palikti tokias pat kainas, nes energijos pagaminimo sąnaudos neišaugo daugiau nei 5 proc. Dujų pabrangimas neviršijo 5 procentų, todėl kainos dar nebuvo keliamos. Tačiau neatmetama, kad šildymo kaina didės, nes prognozuojamas dujų brangimas.

Šildymo kaina šalies gyventojams koreguojama kiekvieną mėnesį, atsižvelgiant į kintančias kuro kainas. Šilumos ir karšto vandens tarifo vartotojams apskaičiavimo tvarka leidžia šilumininkams nedelsiant sumažinti šilumos ir karšto vandens kainas, jeigu kuras pinga, ir padidinti, jeigu jis brangsta.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min