Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Afrikos krantų anksčiau pagrobtas lietuvis – laisvėje (papildyta 15.01 val.)

Judėjimo už Nigerio deltos išlaisvinimą (MEND) kovotojai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Judėjimo už Nigerio deltos išlaisvinimą (MEND) kovotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos žiniasklaida praneša, kad piratai už išpirką paleido gegužę prie Afrikos krantų pagrobtą Lietuvos laivo „Argo“ kapitoną Dmitrijų Baškirovą ir du kartu su juo laikytus rusus.

Kartu su D.Baškirovu nelaisvėje buvo laikomi laivo „North Spirit“ kapitonas Borisas Tersintsevas ir vyriausias laivo mechanikas Igoris Šumikas. Laivai „North Spirit“ ir „Argo“ buvo užpulti gegužės 16 dieną, o įkaitais paimti jūreiviai laikyti kartu.

Kaip praneša Lenta.ru, jūreiviai buvo išlaisvinti už išpirką. Jos suma neatskleidžiama. Anksčiau skelbta, jog už jūreivių išlaisvinimą piratai reikalavo 1,5 mln. dolerių išpirkos (4,1 mln. Lt).

Rusijos jūrininkų profesinės sąjungos teigimu, visi trys išlaisvinti jūreiviai atvyko į Nigerijos Lagoso uostą, kur juos pasitiko ambasadų atstovai.

Bendrovei „Balthellas Chartering S.A.“ priklausantis laivas „North Spirit“ ir Lietuvos motorlaivis „Argo“ prie komercinės Kamerūno sostinės Dualos pakrantės užpulti tą pačią dieną, gegužės 16-ąją.

Pranešama, jog iš pradžių apie 20 žmonių grupė užpuolė Kamerūno Doualos uoste prisišvartavusį laivą „North Spirit“, pavogė laive buvusius pinigus ir, paėmę įkaitais du jūreivius, nuplaukė nežinoma kryptimi. Maždaug po 15 minučių panašus išpuolis surengtas prieš laivą „Argo“, piratai nelaisvėn paėmė D.Baškirovą.

Primename, jog šeštadienį pranešta apie dar vieno lietuvio jūreivio pagrobimą. Teigiama, jog prie Nigerijos krantų iš viso buvo pagrobti 12 jūreivių, vienas jų – lietuvis. Taip pat pagrobti jūreiviai iš Latvijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos.

Papildyta 14.13 val.: Užsienio reikalų ministerija patvirtino, jog D.Baškirovas buvo išlaisvintas. „Užsienio reikalų ministerijos žiniomis, šiuo metu kapitonas D. Baškirovas važiuoja į Lagosą. Tada bus galimybė su juo susisiekti ir gauti informacijos. Įprastai dar kelias dienas užima reabilitacija, medicininiai tyrimai, tada jis jau galės duoti parodymus vietos pareigūnams, o tada galės būti atvežtas į Lietuvą“, – Lietuvos radijui sakė užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė.

Papildyta 15.01 val.: Sekmadienio popietę Užsienio reikalų ministerija išplatino oficialų pranešimą, kuriame patvirtinama, jog liepos 4 dieną buvo išlaisvintas Kamerūno Dualos uosto reide gegužės 17 dieną pagrobtas AB „Limarko laivininkystės kompanija“ priklausančio motorlaivio „Argo“ kapitonas D.Baškirovas.

„Jūrininkas yra sveikas ir gyvas. Po medicininio patikrinimo ir parodymų davimo Nigerijos pareigūnams artimiausiu metu D.Baškirovas grįš namo. Apie išlaisvinimą pranešta kapitono artimiesiems“, – rašoma pranešime.

D.Baškirovu Nigerijos Lagoso uoste rūpinasi AB „Limarko laivininkystės kompanija“ agentas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min