Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Austrijos ambasados – dar viena protesto akcija

FB-TU205746
BFL/Tado Umaro nuotr. / FB-TU205746
Šaltinis: 15min
0
A A

Sprendimas paleisti Austrijoje sulaikytą Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą sulaukia vis didesnio paprastų lietuvių pasipiktinimo. Pirma protesto akcija surengta pirmadienio vidurdienį, tą patį vakarą numatoma rengti dar vieną.

Prie ambasados pirmadienio vidurdienį susirinkę žmonės piktinosi, kad Europos Sąjungai priklausanti Austrija taip pasielgė Lietuvos atžvilgiu. Esą tokiu sprendimu buvo pamintas Sausio 13-osios aukų atminimas. Ambasadai buvo įteiktas europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnaitės kreipimasis, o jo paimti išėjęs ambasados atstovas buvo pasitiktas šūkiais „Gėda gėda“.

Antroji protesto akcija numatoma pirmadienio vakarą. 21 valandą žmonės kviečiami rinktis prie Austrijos ambasados ir uždegti žvakutes. Konkretūs šios akcijos organizatoriai neįvardijami, tačiau informacija apie ją skelbiama viename iš socialinių tinklų.

Tikimasi, kad į akciją susirinks vilniečiai, nepatenkinti tokiu Austrijos pareigūnų elgesiu.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, daugiau kaip tūkstantis buvo sužeisti. M.Golovatovas vadovavo Vilniaus televizijos bokštą šturmavusiam „Alfa“ būriui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min