TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Austrijos ambasados skambėjo šūkiai „Gėda gėda“

Pasipiktinę Austrijos sprendimu paleisti M.Golovatovą, lietuviai prie šios šalies ambasados skandavo „Gėda gėda“.
BFL/Tado Umaro nuotr. / Pasipiktinę Austrijos sprendimu paleisti M.Golovatovą, lietuviai prie šios šalies ambasados skandavo „Gėda gėda“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos pasipiktinimas dėl sprendimo paleisti Austrijoje sulaikytą Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą išsakytas ir protesto akcijoje šalia Austrijos ambasados. Ambasados atstovui išėjus paimti ambasadoriui adresuotą laišką, jį pasitiko garsūs šūksniai „Gėda gėda“.

Keliolika žmonių, susirinkusių šalia Austrijos ambasados, išsakė savo nepasitenkinimą Austrijos sprendimu paleisti vieną iš įtariamųjų Sausio 13-osios byloje M.Golovatovą. Anot vieno iš akcijos dalyvių, Sausio 13-osios brolijos nario Juozo Bruzgos, Lietuva turėtų imtis veiksmų, išsakydama savo poziciją, bet tai esą aukštesnių politikų reikalas. O prie ambasados susirinkę žmonės tiesiog norėjo išsakyti savo poziciją.

„Mes protestuojame prieš paleidimą Sausio 13-osios nusikaltėlio ir norime atkreipti dėmesį, kad tokių dalykų daugiau nebūtų, būtų pasižadėta daugiau taip nedaryti, nes tai labai nedraugiška. Juk esame su Austrija Europos Sąjungos narės, o ji taip pasielgė“, – piktinosi J.Bruzga.

Sausio 13-osios brolijos vėliavą laikiusio vyro manymu, Austrija galėjo pajusti spaudimą iš Rusijos pusės, todėl ir buvo priimtas toks sprendimas.

Pagarbos aukoms trūksta ir Lietuvoje

Kita proteste dalyvavusi moteris, taip pat Sausio 13-osios įvykių dalyvė Albina Kavaliauskaitė, teigė mananti, jog pati Lietuvos valdžia turėtų labiau gerbti įvykių prieš du dešimtmečius aukas, tada jiems daugiau pagarbos rodytų ir kitos šalys.

„Mes krauju apgynėme savo teisę būti laisvi, o Austrija, kuri kaip ir Lietuva yra ES narė, pateisino tą teroro aktą, prievartinį brovimąsi, norą mus pajungti Sovietų sąjungai. Reikia apginti ir žuvusiųjų atminimą, nes jie patys kalbėti jau negali. Tai, kad Austrija išteisino to nusikaltimo vykdytoją, rodo, jog Austrija pati tapo nusikaltimo bendrininke“, – teigė A.Kavaliauskaitė.

Ambasadai įteiktas kreipimasis

Austrijos ambasadai Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė įteikė raštą, kuriame išsakė savo susirūpinimą dėl Austrijos veiksmų, kai žmogus, kaltinamas dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų prieš žmoniškumą, yra lengva ranka paleidžiamas. „Tai visiškai nesuprantama, ypač mums, kai šiemet minime Sausio įvykių dvidešimtmetį. Aukoms, laisvės gynėjams tai yra spjūvis į veidą ir paminimas pagrindinių, bent jau deklaruojamų, ES vertybių“, – teigė europarlamentarė.

R.Morkūnaitė teigė suprantanti, kad žala jau padaryta, tačiau tikimasi bendradarbiavimo ateityje ir bent moralinio atsiprašymo. Atsivėrus ambasados durims, kai buvo teikiamas kreipimasis, nuskambėjo garsūs šūkiai „Gėda gėda“.

Protesto akcijoje dalyvavusi vilnietė Aldona prisiminė dvidešimties metų senumo įvykius ir pabrėžė, kad dabartinė situacija ją labai nuvylė. „Musulmonas musulmonui taip nepadarytų. O ar galima taip elgtis, jeigu visi esame toje pačioje sąjungoje, bendrijoje? Kodėl Lietuva visiems nuolaidžiauja? Čia ir vadovai kalti truputį, ir mes patys per daug ramūs esame, per daug atleidžiame. Reikia parodyti savo tautos orumą“, – tvirtino vyresnio amžiaus moteris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min