Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Būtingės terminalo imituota ekologinė avarija

Karinių jūrų pajėgų laivas Šakiai taršos likvidavimo pratybose
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / Karinių jūrų pajėgų laivas Šakiai taršos likvidavimo pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos teritorinės jūros vandenyse, prie Būtingės terminalo plūduro vyko planinės bendros Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų (KJP) ir akcinės bendrovės ,,ORLEN Lietuva" Būtingės naftos terminalo į jūrą išsiliejusios naftos taršos likvidavimo pratybos.

Pratybose dalyvavo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), įmonės „ORLEN Lietuva„ vamzdynų ir terminalų operacijų padalinys, Būtingės naftos apsaugos skyrius, KJP paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai“, vilkikai „Soll Tengiz“, „Tak-3“ bei Būtingės naftos terminalo apsaugos kateris.

Šių kasmetinių pratybų tikslas buvo patikrinti tarnybų, dalyvaujančių naftos taršos likvidavimo jūroje operacijose techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų jūroje plitimui, organizuoti teršalų  surinkimą, vykdyti darbo koordinavimą, sąveikas tarp įstaigų.

Pratybų metu buvo vykdomas boninių užtvarų ir naftos surinkėjų panaudojimas, laivų manevravimas su boninėmis užtvaromis, laivų tarpusavio bendradarbiavimas, tikrinamas radijo ryšio patikimumas ir sąveika juo tarp laivų, KJP JGKC, bei Būtingės terminalo.

Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, pagal kurį prie Būtingės terminalo, naftos krovimo į tanklaivį metu į jūrą tariamai išsiliejo apie 7 tonos žaliavinės naftos. Reaguojant į incidentą KJP JGKC apie įvykį pranešė atsakingoms institucijoms, vykdė operatyvų situacijos vertinimą ir naftos dėmės dreifo skaičiavimus, bei koordinavo naftos taršos likvidavimo operacijoje dalyvaujančius laivus, šiems panaudojant bonines užtvaras skirtas naftos plitimui sustabdyti, naftos surinkėjus, bei dispergento išpurškimo įrangą, skirtą vandens paviršiuje likusios naftos likučių neutralizavimui (pratybų metu buvo purškiamas vanduo).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min