15min be reklamos
2022 09 25, 09:19

Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai užtarimo ieško Seime

Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
Į Lietuvą atvykę užsieniečiai vis dažniau užsuka pas odontologus Tik prenumeratoriams
Odontologijos kabinetas / 123rf.com nuotr.

„Mes prašome imtis šio įstatymo vykdymo parlamentinės kontrolės. (...) Visiems yra sunku dirbti su šia sistema, tačiau odontologijai ji yra visiškai nepritaikyta“, – BNS sakė Odontologų rūmų tarybos pirmininkė Vilma Brukienė.

Nuo rugsėjo įsigaliojančios įstatymo pataisos numato, kad visos šalyje veikiančios gydymo įstaigos turi naudotis e.sveikata, priešingu atveju gali būti stabdomos jų veiklos licencijos.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad prie sistemos jau prisijungė 1405 odontologijos klinikos, sutarčių pasirašymo etape yra dar 39 klinikos.

Iš viso licencijos verstis odontologų paslaugomis išduotos beveik 2,2 tūkst. subjektų.

Į e.sveikatą teikiami tokie duomenys kaip ambulatorinio apsilankymo aprašymas, receptai, stacionaro epikrizė, siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui, atsakymas į siuntimą konsultacijai, tyrimams, gydymui, diagnostinio tyrimo aprašymas, vakcinacijos įrašas.

Vis dėlto V.Brukienė nurodo, kad sistemoje nėra galimybės pildyti specifinių odontologinių įrašų ar pacientų sutikimų dėl intervencinės procedūros atlikimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min