TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie jūsų priekabiauja bare? Jums padės „Andžela“

Akcijos plakatas
WIN nuotr. / Akcijos plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ar šiandien dirba Andžela?“ – baruose, kurie prisijungė prie akcijos prieš priekabiavimą, uždavusios šį kodinį klausimą nedelsiant būsite barmeno saugiai išvestos iš baro ir įsodintos į taksi automobilį. Šią iniciatyvą iš britų pasiskolino ir Lietuvoje įgyvendino naujai įkurta organizacija „Women‘s Intelligence Network (WIN)“.

Prie akcijos prisijungę Vilniaus ir Kauno barai moterų tualetuose pasikabino plakatus, kuriuose skelbiama „Stop priekabiavimui“. Užėjusios į tupyklą prieš akis rasite plakatą, kuriame kreipiamasi į jus: „Labas, aš Andžela. Susidūrei su keista kompanija, kuri laido užgaulius juokelius? Prie tavęs seksualiai priekabiauja, nors to visai nenori? Esi aklame pasimatyme, o tavo pora – ne tas žmogus, kuris prisistatė internete? Jautiesi nesaugiai ir nežinai, ką daryti? Jei prieisi prie baro ir paklausi „Ar šiandien dirba Andžela?“ – barmenai supras, kad tau reikia pagalbos, jie padės tau tyliai, be triukšmo išeiti iš baro arba iškvies taksi.“

WIN vadovė Ina Venckaitė 15min pasakojo, kas šia iniciatyva siekiama ir kad ne visi barai sutiko su siūlymu pas save pasikabinti tokius plakatus. „Kaune paėmė trys barai. Ne taip lengva visus įtikinti, nes supratimas yra toks, kad jeigu yra toks plakatas, tai pas mane bare – netvarka. Nors akcijos tikslas – sąmoningumo kėlimas, kad gali būti tokia situacija ir tai nėra normalu“, – aiškino I.Venckaitė. Pasak jos, vienas iš barų padarė fiktyvią akciją ir viskas esą vyko pagal nurodymus – barmenai nesutriko ir merginai padėjo vėl atsidurti saugioje aplinkoje. „Labai griežti nurodymai. Čia britų kampanija, mes esame gavę leidimą jai Lietuvoje“, – pridūrė WIN vadovė.

Klientus saugo patys

Sostinės „Piano man“ baras 15min sakė, kad prisijungus prie akcijos tokių atvejų, kai būtų reikėję gelbėti merginą, nepasitaikė. „Nesureikšminant mūsų baro kaip tokio, manau toks projektas yra kur kas labiau aktualesnis kitokio pobūdžio baruose ar klubuose. Savo klientus saugome patys, o per ilgą laiką bare susiformavusi draugiška ir nepakantumo agresijai ar priekabėms atmosfera leidžia mums išvengti panašių problemų“, – sakė baro vadovas Saulius Galdikas. Prie iniciatyvos baras prisijungė laikydamasis nuomonės, kad „visi esame solidariai atsakingi už kylančias problemas, kad ir kituose klubuose“. Taigi buvo nuspręsta prisidėti prie iniciatyvos viešinimo ir rėmimo. Šiuo metu plakatai nebekaba, juos esą reikia keisti kas savaitę. S.Galdikas padėkojo už priminimą – esą laikas jų paprašyti daugiau.

Plakatai kabo ir kabės

Baras „Dėvėti“ savo dalyvavimą iniciatyvoje motyvavo draugų paraginimu: „Paprašė ir su akcija supažindino draugai. Ar akcija pasiteisino? Nežinia, kaip pamatuoti“, – sakė baro atstovai. Kol kas, tikriausiai, pasak jų, laimei, raktažodis „Andžela“ nebuvo panaudotas. Plakatai šiame bare vis dar kabo ir, kaip žada jo atstovai, kabės ir toliau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min