Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Kauno klinikų besidarbuojantys vagys: niekur kitur nėra tokios kaimiečių koncentracijos kaip čia

Į Kauno klinikas atvažiavusių žmonių turtą nuo vagių saugo policijos patruliai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į Kauno klinikas atvažiavusių žmonių turtą nuo vagių saugo policijos patruliai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Kauno klinikas atvykstantys pacientai ar jų lankytojai turėtų būti itin atsargūs. Į didžiausią šalies ligoninę atvažiavusių žmonių turto besigviešiantys vagišiai pastaruoju metu itin suįžūlėjo. Siekdama juos sutramdyti, miesto policija priversta mesti papildomas pajėgas.

Nusikaltėlius labiausiai masina greta klinikų stovinčiuose automobiliuose paliekami vertingi daiktai. Išdaužę stiklą ar sugadinę mašinų užraktus, vagišiai griebia magnetolas, ant sėdynių paliktas rankines, kuprines bei visa kita, ką galima parduoti.

Kai kurie nusikaltėliai tokiu grobiu nepasitenkina – ištaikę progą jie nesibodi net ir nuvaryti paliktų automobilių. Vis daugiau signalų apie sudėtingą padėtį klinikų prieigose gaunantys Kauno pareigūnai buvo apstulbę, kai sužinojo, jog šioje miesto vietoje dėl grobio konkuruoja net kelios skirtingos nusikaltėlių grupuotės.

Su jomis kovojantiems pareigūnams labiausiai įstrigo viena Aleksote gyvenusi pora, kuri vagystes iš mašinų bei automobilių nuvarymą buvo pavertusi tarsi šeimos verslu. Veiklos schema buvo paprasta: žmona sukiodavosi prie klinikų esančiose stovėjimo aikštelėse ir ieškodavo tinkamo grobio. Jį radusi apie tai informuodavo nuošaliau laukiantį savo vyrą. Tuomet šis įsilauždavo į svetimus automobilius, juose rastą grobį paslėpdavo žmonos krepšyje, o pats skubiai pasišalindavo.

Yra buvę atvejų, kuomet vyriškis susigundydavo stambesniu grobiu ir nuvarytą automobilį kuriam laikui paslėpdavo Aleksoto gilumoje. Tiesa, šis kauniečių šeimos versliukas greitai baigėsi – sutuoktiniai pateko į teisėsaugos rankas.

Nurodymas iš viršaus

Dėmesį į praėjusios savaitės pradžioje Kauno klinikų prieigose suaktyvėjusį policijos patruliavimą atkreipė netoliese gyvenanti Živilė K.

„Visą savaitę nuo ryto iki pusiaudienio Tvirtovės alėjos pradžioje nuobodžiaudami ir skaitinėdami laikraščius budėjo patruliai. Nejaugi policija kitų darbų nebeturi?“ – stebėjosi kaunietė.

Moteris spėjo, jog toks patrulių elgesys gali būti susijęs su neseniai atkarpoje nuo Lašo iki Utenos gatvės atsiradusiais sustoti draudžiančiais ženklais.

„15min“ kalbintas Kauno policijos Patrulių rinktinės vadas Danas Česnauskas šią kaunietės versiją paneigė. Pasak pareigūno, nurodymo Kauno klinikų teritorijoje sustiprinti patruliavimą jie sulaukė iš Policijos departamento vadovybės.

„Patruliai daugiausiai laiko praleidžia prie klinikų. Kai sulaukia iškvietimo, jie išvažiuoja, bet didesnę laiko dalį jie laikosi ten“, – teigė D.Česnauskas.

Masina kaimiečių turtas

Pasak Patrulių rinktinės vado, problemų retkarčiais kelia į priimamąjį atvežti neblaivūs ir agresyvūs pacientai, su kuriais susitvarkyti patys medikai nepajėgia. Be to, dalis vagišių grobio ieško vaikštinėdami po įvairius klinikų pastatus – nuo jų nukenčia ne tik mažiau budrūs pacientai, tačiau ir neatsargūs medikai. Vis tik blogiausia situacija yra susijusi su už klinikų tvoros statomais automobiliais bei juose paliekamu turtu.

„Gal ir grubiai nuskambės, bet šioje vietoje sulaikomi asmenys neslepia, kad niekur kitur nėra tokios kaimiečių koncentracijos kaip prie klinikų. Tarkime, mažesniuose miesteliuose gyvenantys žmonės signalizacijų savo automobiliuose dažniausiai nemontuoja. Būtent tokie automobiliai ir yra pats patraukliausias grobis nusikaltėliams. Jei kur nors netoliese budi policijos ekipažas, tuomet būna ramu. Juk vagys dirba grupėmis, stebintys aplinką perspėja saviškius. Aišku, jie negali pastebėti prie klinikų dirbančių neuniformuotų pareigūnų, kurie eina pasivaikščioti tiek po pačią ligoninę, tiek ir po jos prieigas“, – pasakojo D.Česnauskas.

Klinikose – saugu

Eglė Žemaitienė, Kauno klinikų atstovė: „Kas vyksta už tvoros, mes nelabai galime sukontroliuoti. Tačiau klinikų viduje pastaruoju metu jokių vagysčių užfiksuota nebuvo. Smulkių pernai buvo pasitaikę, tačiau tai tikrai nėra dažni atvejai. Jokio stambaus apiplėšimo ar didelės vagystės, kuri būtų įvykdyta klinikose, aš neatsimenu. Manau, kad pacientai dėl savo turto gali jaustis ramūs.“

Kontrolieriai gali padėti

Algimantas Puidokas, VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius: „Prie klinikų esančiose aikštelėse nuolat dirba du mūsų kontrolieriai, tačiau iš jų nėra tekę girdėti apie pastebėtus įtartinus asmenis. Aišku, tų aikštelių plotas yra tikrai didelis ir gali būti, jog nusikaltėliai darbuojasi tik tuomet, kai mūsų darbuotojai būna nuėję atokiau.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min