Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 12d. 16:12

Prie Lampėdžių karjero pradedamas įrengti kempingas

Kempingą ketinama įrengti Lampėdžiuose, kur jau veikia oficialus miesto paplūdimys.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kempingą ketinama įrengti Lampėdžiuose, kur jau veikia oficialus miesto paplūdimys.

Šią savaitę prie Lampėdžių karjero pradėti Kauno regiono kempingo su paplūdimiu įrengimo darbai.

Skaičiuojama, kad jie kainuos beveik 4,7 mln. litų. Kauno miesto savivaldybės lėšos sudarys 1,6 mln. litų, iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų tikimasi gauti 2,7 mln. litų, dar 300 tūkst. litų bus skirta iš valstybės biudžeto.

Projekto vystytojų teigimu, naujasis kempingas bus įrengtas Lampėdžių karjero šiaurės rytinėje pakrantėje, Raudondvario plente. Aptvertoje teritorijoje suprojektuotos aikštelės palapinėms statyti. Šių aikštelių danga bus natūrali veja.

Prie įvažiavimo į kempingo teritoriją numatytas pastatas, kuriame veiks įvažiavimo ir išvažiavimo kontrolė, lankytojų registravimo, daiktų saugojimo patalpa, reikiamo inventoriaus nuoma, apsauga ir užkardos valdymas.

Šalia kempingo sutvarkytas paplūdimys talpins 1000 – 1100 poilsiautojų. Jis bus suskirstytas į atskiras zonas: poilsio, maudimosi ir sporto.

Šiuo metu Lampėdžių karjero seklusis pakrantės ruožas yra staigiai gilėjantis, todėl numatyta sumažinti paplūdimio maudymosi ir poilsio zonos nuolydį, suformuoti vieningą šlaitą, kuris atskirs paplūdimį nuo sporto zonos. Taip pat bus įrengta atskira vieta vaikų maudynėms, kuri bus pažymėta plūdurais ir tinklu. Šioje vietoje vandens gylis sieks 0,7-1,2 metrus.

Karjero šlaite suprojektuoti laiptai ir užvažiavimas, skirtas žmonėms su negalia. Planuojama, kad atidarius paplūdimį čia veiks gelbėjimo postas ir medicinos punktas.

Atvykę poilsiautojai turės kur patogiai ir saugiai palikti automobilius: greta vakarinio aplinkkelio suprojektuota 76 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat bus nutiesti ir pėsčiųjų takai, kurių pusė pločio bus skirta dviratininkams. Dviračių takai bus išskirti kitos spalvos betoninėmis plytelėmis ir ženklinimu. Ženklinimas numatytas ant vertikalių stovų ir ant grindinio.

„Kempingo teritorijoje gyventojai ir miesto svečiai galės pramogauti keliose sporto – lauko teniso, krepšinio bei žaidimų aikštelėse. Ateityje poilsiautojai galės išsinuomoti ir valtis, vandens dviračius – paplūdimyje bus įrengta vandens transportui skirta prieplauka.

Patogiose lankytojams kempingo vietose veikiančiuose geriamo vandens fontanėliuose bus galima numalšinti troškulį. Tamsiuoju paros metu visa kempingo teritorija bus apšviečiama lauko šviestuvais.

Žadama, kad kempingas su paplūdimiu pradės veikti antroje 2011 metų pusėje. Darbus atlieka bendrovė „Struktūra“, laimėjusi viešąjį konkursą Lampėdžių kempingui įrengti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min