Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Lietuvos ambasados Londone – protesto akcija (nuotraukos)

Plakatas ant Lietuvos ambasados Londone  vartu
indymedia.org.uk nuotr. / Plakatas ant Lietuvos ambasados Londone vartų
Šaltinis: 15min
0
A A

Antifašistais besiskelbiantys asmenys penktadienio rytą Londone, prie Lietuvos ambasados, organizavo akciją, per kurią protesto plakatais buvo apkabinėtas ambasados pastatas ir tvora greta jo.

Kaip pranešė tinklalapio anarchija.lt redaktorius Darius Pocevičius, remdamasis nepriklausomos žiniasklaidos centro „Indymedia“ pranešimu, penktadienio rytą prieš diskriminaciją pasisakantys aktyvistai surengė antifašistinę protesto akciją prie Lietuvos Respublikos ambasados Londone. Pranešime akcentuojama, kad ši antifašistų akcija yra nukreipta prieš Vilniaus valdžią, kuri sankcionavo „patriotų“ eitynes, tačiau uždraudė Žmogaus teisių stebėjimo instituto ir Lygių galimybių plėtros centro kontrdemonstraciją.

Ant ambasados durų buvo priklijuoti du plakatai lietuvių ir anglų kalbomis. Viename plakate buvo pavaizduotas svastiką nuokalnėn stumiantis žmogus su užrašu „Fight fascism, Fight racism. Antifa“.

Kitame plakate pavaizduotas žmogus, panašus į Kovo 11-osios „patriotų“ eitynes propaguojantį Nepriklausomybės Akto signatarą Romualdą Ozolą, greta kurio užrašyta: „Ne fašizmas, kai tai darome mes“ ir pateiktas įspėjamasis šūkis „Neapsigaukime!“.

Be to, ant vartų, vedančių į ambasadą, buvo užkabintas didelis transparantas, kuris anglų kalba gėdino leidimą „patriotų“ eitynėms išdavusią Lietuvos valdžią: „Gėda Lietuvai – neofašistinei, homofobinei, rasistinei valstybei!“ („Shame on Lithuania – neo-fascist, homophobic, racist state“).

Apie Lietuvos ambasados Londone darbuotojų reakciją nepranešama.

Beje, šį pranešimą išplatinęs D.Pocevičius penktadienį Vilniuje dalyvavo visuomeninio judėjimo „Naujoji kairė“ spaudos konferencijoje, kurioje buvo dalijamasi nuogąstavimais, jog mūsų šalyje atsiranda vis daugiau fašizmo apraiškų.

Kaip praneša BNS, tai esą liudija visuomenininko sumušimas šią savaitę Vilniuje. Iš jo buvo pavogtas nešiojamasis kompiuteris. Sumuštas aktivistas teigia, kad tai padarė skustagalviai dėl jo dalyvavimo antifašistinėje akcijoje.

Policija tąkart įvykį užregistravo kaip plėšimą, o „Naujosios kairės" oponentai abejoja, ar minėtas incidentas susijęs su ideologiniais motyvais

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min