Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 20d. 12:05

Prie „Lietuvos“ – benamių išvietė

Prie buvusio kino teatro Pylimo gatvėje girtuokliaujantys asmenys prineša tiek šiukšlių, kad praeiviams kvapas riečia nosį.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie buvusio kino teatro Pylimo gatvėje girtuokliaujantys asmenys prineša tiek šiukšlių, kad praeiviams kvapas riečia nosį.

Buvusio kino teatro „Lietuva“ pašonėje – šiukšlynas. Čia pasėdėti mėgstančių ir šiukšlinančių asocialių asmenų sukontroliuoti nesugeba nei pastato šeimininkai, nei seniūnija. Viešosios tvarkos pareigūnai sako apskritai nežinantys apie šią problemą.

Žmonėms, einantiems pro jau keletą metų nebeveikiantį „Lietuvos“ kino teatrą, prie buvusios „Salės 88“ tenka ne tik stebėti girtuokliaujančius asmenis, bet ir užsikimšti nosį. Viešoje vietoje nevengiantys išgerti žmonės ne tik nesurenka tuščių butelių ir kitų savo šiukšlių, bet ir nesigėdija čia pat atlikti gamtinių reikalų.

Vilniaus senamiesčio seniūnas Romasis Petrauskas, paklaustas, kodėl pačiame miesto centre vyrauja tokia netvarka, sako nieko negalintis pakeisti, mat teritorija, kurioje būriuojasi asocialūs asmenys, priklauso ne miestui, o „Lietuvos“ kino teatro dabartiniams savininkams. „Situaciją žinome, tačiau nieko negalime padaryti, tik paraginti pastato šeimininkus susitvarkyti. O tokius prašymo raštus jau siuntėme ne kartą“, – sakė R.Petrauskas.

Anot jo, šiuo metu pastatą prižiūri bendrovė „M2Invest“, kuri valdo „Rojaus apartamentus“. Pastaroji bendrovė yra parengusi naujo gyvenamojo pastato su kino centru ir komercinėmis patalpomis projektą.

Paraginti susitvarkyti, pastato šeimininkas išveža šiukšles, tačiau po kurio laiko jų vėl prisikaupia ir seniūnijai iš naujo tenka siųsti raginamuosius laiškus. „Nežinau, gal reikės kokių griežtesnių priemonių imtis“, – svarstė seniūnas R.Petrauskas. Jo tvirtinimu, pastatą valdanti bendrovė šiukšles išveža, tačiau nekovoja su teršėjais.

Savivaldybei nesiskundė

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas tikino nei iš pačių pastato savininkų, nei iš aplinkinių gyventojų nusiskundimų nesulaukęs. „Neteko girdėti, kad minima vieta prie buvusio kino teatro „Lietuva“ būtų problemiška. Jei tik gauname kokių žinių, iš karto patikriname. Pažiūrėsime ir dabar“, – teigė G.Tamošiūnas. Anot jo, už šiukšlinimą viešoje vietoje gali grėsti netgi didesnė bauda nei už girtavimą. „Už šiukšlinimą asmeniui galima skirti iki 2 tūkst. litų baudą“, – sakė G.Tamošiūnas. 

Temos: 1 Šiukšlės
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min