Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 9d. 08:56 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 9d. 10:08

Prie LRT rinksis mitinguotojai, pasipiktinę laida apie du tėčius: rengiamas ir kontrmitingas

Laidos „Spalvos“ stop kadras
LRT.lt nuotr. / Laidos „Spalvos“ stop kadras

Šeštadienį prie Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vyks mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“. Čia rinksis mitinguotojai, pasipiktinę spalio pradžioje LRT.lt portale parodyta laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“, kurioje pasakota apie gėjus tėčius, pasinaudojusius surogatine motinyste. Toks laidos turinys, anot besipiktinančių daro neigiamą įtaką nepilnamečiams. Rengiamas ir kontrmitingas, kuriame bus atstovaujama LRT pozicijai.

„Homofobai šeštadienį rinksis prie LRT. Tam, kad pademonstruotų savo neapykantą ir norą reguliuoti žiniasklaidos turinį. Prisidengę „tradicinėmis vertybėmis“, jie stato naują „Berlyno sieną“, kurios sugriovimo trisdešimtmetį mes švenčiame.

Nusprendžiau ateiti į kontrmitingą. Pirmiausiai tam, kad palaikyčiau žiniasklaidos laisvę. Tačiau ne ką mažiau svarbi mažumos teisė būti atstovaujamai – nes tai nėra tik LGBTQ reikalas", – apie kontrmitingą, kuriame bus ginama LRT pozicija, feisbuke pranešė Seimo narė, „Laisvės partijos“ pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Priminsime, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nutarė, kad minėta laida nepažeidė įstatymo ir nepilnamečiams neigiamo poveikio nedaro. LRTK iš viso sulaukė 15 fizinių asmenų skundų. Pasak skundų autorių, laidoje neigiamą įtaką nepilnamečiams daro informacija, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata.“ Ji, anot skundo autorių, turėtų būti žymima „S“ ženklu.

Tuo metu Lietuvos žmogaus teisių centras, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išaiškinimą ir panašias bylas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), nurodo, kad laidoje „Spalvos. Gėjai tėčiai“ nėra pateikiama jokia informacija, kuri galėtų daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams.

Per 9000 Lietuvos gyventojų ragina panaikinti LGBT asmenis diskriminuojančias įstatymo nuostatas

Lietuvos žmogaus teisių centras taip pat atkreipia dėmesį, kad kreipimąsi į šalies vadovus, raginantį panaikinti informacijos apie LGBT ribojimus, jau pasirašė per 9000 šalies gyventojų.

Žmogaus teisių portale manoteises.lt paskelbtame kreipimesi raginama apskritai panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos kreipimesi poveikio nuostatas, leidžiančias interpretuoti informaciją apie LGBT bendruomenę kaip žalingą nepilnamečiams.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija patvirtino laidos „Spalvos" svarbą šviečiant visuomenę. Bet negi kiekvieną kartą, kurdami istorijas apie netradicines šeimas, žurnalistai ir redaktoriai turės keliauti į posėdį ir ginti laidas? Ši situacija kaip neuždengtas šulinys gatvėje: jei įstatymas nebus pakeistas, beliks laukti, kol kitas žurnalistas išsisuks koją. Nežinau, kaip greitai mums pavyks liautis diskriminuoti įstatymais LGBT žmones, bet tie kurie tiki žodžio laisve, turi vienytis ir palaikyti pulsą šioje kovoje", – sako laidos „Spalvos" kūrėja Elena Reimerytė.

Savo pozicijas, kuriose teigiama, kad informacijos apie LGBT asmenis ribojimas prieštarauja Lietuvos Konstitucijai anksčiau viešai paskelbė Lietuvos žmogaus teisių centras ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min