Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 11d. 21:30

Prie mokyklos Klaipėdoje atkasė žmonių kaulus

Žmogaus kaukolė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmogaus kaukolė

Prie Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos elektros kabelį tiesę darbininkai sujaukė čia besiilsinčių senųjų klaipėdiečių ramybę. Netikėtai buvo atkasti žmonių kaulai, tad dabar tyrimus toje vietoje atlieka archeologai. Atkasti palaikai ir masina, ir baugina progimnazijos moksleivius. „Gal tokių kapų pilna visa mokyklos teritorija?“, – spėlioja vaikai.

„Mokyklai trūksta apšvietimo ir kaip tik šioje vietoje, kur dabar vykdome tyrimus, buvo numatyta statyti naują gatvės apšvietimo stulpą. Tačiau kasant žemę buvo aptikti žmogaus palaikai. Darbuotojai išsikvietė policiją, pastarieji – paveldosaugininkus ir buvo nuspręsta, kad tikslinga atlikti archeologinius tyrimus ir išsiaiškinti, kas čia yra“, – pasakojo tyrimus prie mokyklos atliekantis archeologas Jurgis Sadauskas.

Pasak jo, kol kas nieko tikslaus negalima pasakyti, tačiau spėjama, kad toje vietoje galėjusios būti kapinės.

„Ir ankstesnių tyrimų metu, kurie vyko visai netoli šios vietos, archeologai jau yra radę palaikų. Spėjama, kad tai galėtų būti maždaug XIX a. laidojimai. Tiesa, šioje vietoje kapai yra suardyti, vienoje krūvoje daug kaulų. Panašu, kad šitaip galėjo nutikti, kai anksčiau tiesė aukštos įtampos kabelį“, – pasakojo J.Sadauskas.

Pasak jo, tyrimus planuojama baigti šią savaitę.

„Kaulus surinksime ir atiduosime ištirti antropologams. Ir greičiausiai paskui grąžinsime atgal – perlaidosime į tą pačią vietą. Kapinėse buvo, kapinėse ir turi likti“, – sakė archeologas.

J.Sadauskas juokavo, kad šie tyrinėjimai išskirtiniai, nes ypač per pertraukas susirenka būriai žiūrovų. Moksleiviams ir smalsu, ir šiek tiek baugu matyti prie pat mokyklos atkastus žmonių palaikus.

„Vieniems vaikams baisu ir įsivaizduoti, kad šioje teritorijoje gali būti palaidota daugiau žmonių, jie sako, kad dabar bijos eiti į mokyklą, o kiti procesą stebi ramiai. Gali būti, kad po šio įvykio ne vienas jų pasirinks archeologo profesiją„, – svarstė J.Sadauskas.

„Kaulus surinksime ir atiduosime ištirti antropologams. Ir greičiausiai paskui grąžinsime atgal – perlaidosime į tą pačią vietą“, – sakė archeologai.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min