Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie mokyklų bus rūkyklos?

Cigaretė
Photos.com nuotr. / Cigaretė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus valdžia, paskelbusi kovą su šiukšlintojais, tikina ieškanti būdų, kaip pažaboti prie mokyklų masiškai rūkantį ir šiukšlinantį jaunimą. Užsimenama, kad prie švietimo įstaigų gali atsirasti specialios rūkymo vietos su šukšliadėžėmis.

Mokyklų teritorijose įstatymo numatyta tvarka rūkyti draudžiama, tačiau dauguma moksleivių tokių draudimų nepaiso ir „eina už kampo“. Tokiose vietose mėtosi nuorūkos, kitos šiukšlės, kenčia šalia mokyklų įsikūrę gyventojai.

Dažnai būna ir taip, kad mama su sūnumi ar tėvas išeina kartu iš mokyklos teritorijos rūkydami, – sakė Julius Skestenis.„Problema didelė ir ją reikia spręsti. Kažkaip tas šiukšlinimas turi būti įformintas, pastatyta šiukšliadėžių“, – sakė vicemeras Romas Adomavičius.

Žurnalistų perklaustas, ar kalba apie specialias rūkymo vietas prie mokyklų, vicemeras patikino, kad turėtų būti „kažkas panašaus“.

„Reikėtų kažkaip atitverti tas vietas, kur moksleiviai rūko, kad neitų į aplinkinius kiemus ir nešiukšlintų, netriukšmautų“, – samprotavo ir vicemeras Vidmantas Martikonis.

Savivaldybės švietimo ekspertai sutinka, kad problemą reikia spręsti, tačiau specialių rūkymo vietų esą neleidžia įstatymai.

„Švietimo įstaigų teritorijose rūkyti negalima apskritai, bet dažnai būna ir taip, kad mama su sūnumi ar tėvas išeina kartu iš mokyklos teritorijos rūkydami. Prašome direktorių ir mokyklų, kad pakontroliuotų aplinkinius kiemus, bet čia labiau turėtų veikti pati visuomenė – drausminti, netoleruoti“,  – tikino savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min