Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 26d. 14:15

Prie prezidentūros gėjus palaikančius jaunuolius supo skustagalviai

Protesto akcija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protesto akcija

Penktadienio vidurdienį šalia prezidentūros keliasdešimt jaunuolių su Lietuvos ir gėjų vėliavomis piketavo prieš Seimo priimtą naują Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą. Šalia jų įsitaisė priešingus reikalavimus keliančių vadinamųjų skinų pulkelis.

Nors prieš akciją buvo kalbama, jog jaunimas nepatenkintas, kad vaikams bus draudžiamos pasakos (jose kaip realybė pateikiami paranormalūs reiškiniai), daugiausia nepasitenkinimo sulaukė straipsnis, kuriuo bus draudžiama homoseksualizmo propaganda – esą taip pažeidžiamos žmogaus teisės, nors buvo ir skanduojančių „neuždrauskit „Simpsonų“ ar „neatimkit Hario Poterio“.

Akcijos organizatoriai į prezidentūrą nunešė raštą, kuriuo prašoma vetuoti šį įstatymą.

Kirilkiną skinai“ nušvilpė

Iš 33 nevyriausybinių organizacijų susirinkusiam jaunimui kelias dainas atliko savo netradicinės seksualinės orientacijos neslepiantis atlikėjas Ruslanas Kirilkinas.

Tiesa, jis buvo nušvilptas šalia sustojusių homoseksualų atžvilgiu priešiškai nusiteikusių jaunuolių – šie buvo iškėlę plakatus su užrašais „Homoseksualizmo propagandai – ne“, „Daugiau jokio Gender Loops“, „Briuseli, šalin letenas nuo vaikų“ ir panašius, o atlikėjui pradėjus dainuoti su šiais plakatais atsistojo tiesiai prieš jį. 

Priešiškai akcijos organizatorių atžvilgiu nusiteikę jaunuoliai su žiniasklaida nebuvo linkę bendrauti – slėpė veidus nuo kamerų ir kartojo: „Jokių komentarų, mes nepriklausome jokiai organizacijai“. Tačiau pasibaigus renginiui jie tapo kalbesni.Homoseksualumas, dėl kurio čia daugiausiai kilo problemų, nėra nei žalingas, nei naudingas. Pasaulio sveikatos organizacija to nelaiko nei liga, nei nukrypimu. Tai eilinis reiškinys, – aiškino akcijos organizatorius A.Rudomanskis.

„Bandoma spekuliuoti jaunimo jausmais: neva uždrausime „Simpsonus“ ir panašiai. Mes atėjome išreikšti paramos šio įstatymo 4 straipsnio 14 punktui, kuriuo uždraudžiamas aktyvus vienpusiškas homoseksualizmo propagavimas mokyklose, darželiuose per įvairias programas“, – aiškino Domantu prisistatęs vaikinas.

Įasmenino didžiąsias nuodėmes

Vienas akcijos iniciatorių Artūras Rudomanskis, Tolerantiško jaunimo asociacijos narys, teigė, kad šis įstatymas gali būti žalingas, nes jame  yra nuostatos, leidžiančios diskriminuoti žmones, pažeisti Lietuvo tarptautinius įsipareigojimus bei šalies Konstituciją.

Pasak jo, prezidentui Valdui Adamkui pasirašius šį įstatymą, būtų diskriminuojamos į tradicinius rėmus netelpančios šeimos, kitos seksualinės pakraipos žmonės.

„Homoseksualumas, dėl kurio čia daugiausia kilo problemų, nėra nei žalingas, nei naudingas. Pasaulio sveikatos organizacija to nelaiko nei liga, nei nukrypimu. Tai eilinis reiškinys“, – kalbėjo vaikinas.

Jis susirinkusiesiems įvardijo septynias didžiąsias nuodėmes: Rimantė Šalaševičiūtė – apsirijimas, Valentinas Stundys – puikybė, Kazimieras Uoka – pyktis, Petras Gražulis – pavydas, „Olialia“ ir Vitas Tomkus – paleistuvystė, Rimantas Jonas Dagys – godumas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min