Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie prezidentūros – protesto akcija dėl padėties Ukmergės šilumos ūkyje (nuotraukos)

Prie Prezidentūros – protesto akcija dėl padėties Ukmergės šilumos ūkyje.
Organizatorių nuotr. / Prie prezidentūros – protesto akcija dėl padėties Ukmergės šilumos ūkyje.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį prie prezidentūros susirinkę protestuotojai reiškė nepasitenkinimą dėl susidariusios situacijos Ukmergės šilumos ūkyje.

Apie 50–60 susirinkusiųjų piktinosi susidariusia netvarka savivaldybei ir privačiai bendrovei nesutariant, kas turi gyventojams tiekti šilumą.

Susirinkusieji laikė plakatus „Ukmergė nepasiduos“, „Stop monopolijoms“, „Ukmergės savivalda gina žmones“. Tarp susirinkusiųjų buvo visuomeninio judėjimo Tautos ateities forumo, „Socialistinio liaudies fronto“, Naujosios sąjungos atstovų.

„Mes manome, kad municipalinį savivaldybės turtą, kurį mes turime, mes turime ir valdyti, kad tai neitų kažkokioms privačioms struktūroms“, – žurnalistams sakė Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas sakė Julius Kazėnas.

Anot jo, ukmergiškiai yra parengę kreipimąsi į prezidentę su prašymu padėti išspręsti savivaldybės ir verslininkų ginčą.

J.Kazėnas teigė pasipiktinęs premjero Andriaus Kubiliaus ir teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus žodžiais, esą savivaldybė turės padengti nuostolius.

Vyriausybės Krizių valdymo komitetas trečiadienį pareiškė, kad atsakomybė už padėtį Ukmergėje tenka rajono savivaldybei, kuri iš savo biudžeto turės apmokėti išlaidas, kurios gali siekti nuo keliolikos iki kelių dešimčių milijonų litų.

Dėl skirtingai suprantamų teismų nutarčių savivaldybei ir verslininkams nesutariant, kas turi tiekti šilumą Ukmergėje, rajone rugsėjo 28 dieną paskelbta ekstremali padėtis. Vyriausybė mano, kad ją reikėtų atšaukti, nes jokios ekstremalios padėties nebėra.

Kol rajone bus atšaukta ekstremali padėtis, Kainų komisija sustabdė buvusios šilumos ūkio nuomininkės privataus kapitalo įmonės „Miesto energija“ licenciją, o šilumą pradėjo tiekti Ukmergės rajono savivaldybės bendrovė „Ukmergės šiluma“.

Ukmergės savivaldybė pavasarį vienašališkai nutraukė sutartį su „Miesto energija“ dėl esą per didelių šilumos kainų ir užėmė katilines.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min