Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 20d. 06:16

Prie Prisikėlimo bažnyčios iškils parapijos namai

Vietoje apleistos buvusios radijo gamyklos katilinės iškils modernūs parapijos namai.
Bažnyčios nuotr. / Vietoje apleistos buvusios radijo gamyklos katilinės iškils modernūs parapijos namai.

Kauno Kristaus Prisikėlimo parapija Kalėdas galės švęsti naujuose parapijos namuose. Bendrovė „YIT Kausta“ neseniai pradėjo šio objekto statybas ir žada darbus pabaigti iki gruodžio.

Bendrovės „YIT Kausta“ nuotr./Lėšas parapijos namų statybai (nuotraukoje kairėje) paaukojo parapijiečiai.
Bendrovės „YIT Kausta“ nuotr./Lėšas parapijos namų statybai (nuotraukoje kairėje) paaukojo parapijiečiai.

740 kv. metrų ploto, trijų aukštų statinys iškils vietoje buvusios radijo gamyklos katilinės. Planuojama, kad juose bus įrengti 6 butai parapijos kunigams bei administracinės paskirties patalpos. „Maždaug 2 mln. Lt kainuosiančias statybas turime pabaigti iki gruodžio 1 dienos. Spėti mus įpareigoja ne tik sutartis, bet ir duotas pažadas: rugsėjį namų kertinį akmenį su jame įleista kapsule pašventino iš Vatikano atvykęs popiežiaus legatas kardinolas Joachimas Meisneris. Jis pažadėjo į Lietuvą atvykti ir gruodžio 1 dieną“, – sakė „YIT Kausta“ generalinis direktorius Darius Vilkas.

Religiniai pastatai bendrovei – ne naujiena. „YIT Kaustos“ statybininkai statė Prisikėlimo bažnyčią. Šiuo metu dirba ir Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.

Prisikėlimo parapijos namų pastatą projektavo architekto Eugenijaus Miliūno studija. Naujasis statinys derės su bažnyčia – projekto autoriai pasistengė priderinti jį prie aplinkos. Ypatingai turėtų atrodyti jo išorė: fasadas bus iš natūralaus akmens, o patalpoms erdvės suteiks didelės stiklo vitrinos.„Šiuo metu liejami parapijos namų pamatai. Darbai vyksta pilnu tempu, tad projektą turėtume pabaigti laiku“, – įsitikinęs D.Vilkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min