2008-08-10 20:23

Prie Rusijos ambasados vyko piketas (nuotraukos, video, atnaujinta 21.29)

Prie Rusijos ambasados Vilniuje sekmadienį 20 val. vyko piketas „griežtą protestą prieš Rusijos karinius veiksmus Gruzijoje“ išreikšti.
Piketas prie Rusijos ambasados
Piketas prie Rusijos ambasados / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Į nesankcionuotą piketą susirinko apie dešimt piliečių, juos stebėjo ir palaikė apie pusšimtis tiek vyresnių, tiek jaunesnių žmonių. Piketuotojai kvietė susitikti Rusijos ambasadorių. Paaiškėjus, kad šio jau nebėra ambasadoje, piketuotojus palaikę piliečiai ėmė traukti tautiškas dainas.

„Štai, nuo mūsų dainų ir vanduo ėmė raibuliuoti. Į ambasadą banguoja“, – žiūrėdama į tvenkinį šalia Rusijos ambasados, pastebėjo viena moteris. „Banguos, banguos, kažkada ir susikaups“, – pritarė šalia stovėjęs vyriškis.

Valandą trukęs piketas apsiėjo be incidentų – 21 valandą piketuotojai išsiskirstė.

Nesankcionuotą piketą organizavo opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Be to, artimiausiomis dienomis piketuotojai žada tęsti akcijas.

Pirmadienį piketas vyks 11 valandą prie Rusijos ambasados. Antradienį, taip pat prie Rusijos ambasados, piketas prasidės 19 valandą. Trečiadienį Vilniuje ketinama organizuoti eitynes nuo Katedros aikštės iki Seimo rūmų.

„Kol Gruzijoje vyks karas, turime solidarizuotis ir rengti piketus“, – teigia akcijų organizatoriai.

Tai ne pirmas toks piketas. Šeštadienį prie Rusijos ambasados taip pat buvo susirinkę apie dešimt piketuotojų, kuriuos stebėjo 40 žiūrovų, tarp jų ir teisės ekspertas Dainius Žalimas.

Piketo dalyviai skandavo: „Šalin rankas nuo Gruzijos“, laikė plakatus su šūkiais: „Rusija į svečius be tankų neina“, „Hitleris, Sudetai, Čekija = Putinas, Pietų Osetija, Gruzija“.

Prie piketuotojų prisijungė ir disidentė Nijolė Sadūnaitė, politikas Stanislovas Buškevičius, monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Piketą organizavo neabejingas jaunimas. Taip buvo išreikštas solidarumas su Gruzija ir siekiama atkreipti tautiečių dėmesį į Rusijos vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą