Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie šalies prokuratūrų protestavo Drąsiaus Kedžio rėmėjai (atnaujinta 20.57 val., nuotraukos, video)

Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija prie Kauno apygardos prokuratūros pastato.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija prie Kauno apygardos prokuratūros pastato
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą, 19 val., prie kelių šalies prokuratūrų įvyko internete skelbta Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija, į kurią susirinko dešimtys žmonių.

Žmonės į akciją susibūrė po to, kai kelias dienas interneto portalų komentaruose, SMS žinutėmis ir kitais informacijos kanalais buvo raginami „nelikti abejingi“ ir nurodytą valandą prie šalies prokuratūrų atsinešti žvakučių bei minkštų žaislų. Vienur ši akcija vadinta „Žvakutės už vaikų skausmą“, kitur – tiesiog akcija D.Kedžiui palaikyti.

„Nelikit abejingi, ateikite penktadienį 19 val. prie Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prokuratūrų. Jei mes neapginsim savęs, tai kas už mus pakovos? Ateikit visi ir perduokit tai savo draugams ir pažįstamiems. Pasiimkit po žvakutę!“ – tokia informacija apie rengiamą akciją kelias dienas nuolat kartota visais įmanomais būdais. Žemiau skelbti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių apygardų prokuratūrų adresai, kad žmonės žinotų, kur rinktis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija prie Kauno apygardos prokuratūros pastato.
Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija prie Kauno apygardos prokuratūros pastato

Prie Kauno apygardos prokuratūros susirinko apie šimtas žmonių. Dar kelios dešimtys žmonių protestavo prie Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokuratūros pastato.

Papildyta 19.41 val. Kaune prie prokuratūros pastato iš pradžių susirinko kelios dešimtys žmonių. Vėliau jų padaugėjo iki šimto. Daugelis jų – mamos su vaikais, jaunos poros. Protesto akciją stebėjo keli policijos pareigūnai. Jie žmonėms netrukdė reikšti savo protesto, tačiau vienas pareigūnas susirinkusiuosius filmavo vaizdo kamera.

Akcijos dalyviai tylomis ant prokuratūros palangių išdėliojo kelias dešimtis minkštų žaislų ir uždegė daugybę žvakučių. Jie taip pat atsinešė ir plakatų. Vienas jų skelbė: „Žemėj Lietuvos sysalai žaliuos“, kituose baltomis raidėmis ant juodo fono buvo užrašyta „Gėda pedofilams“.

Tiesa, protesto akcijos nemato tie, kuriems ji skirta – prokuratūra jau seniai baigusi darbą, o pastate likęs tik sargas.

Viena akcijos dalyvių, kaunietė Rasa Pažerienė, atsivedusi penkerių metų sūnų, 15min.lt sakė palaikanti D.Kedžio poelgį, nes nemananti, kad tokio amžiaus vaikai „gali meluoti tokius dalykus“. Moteris sakė bijanti, kad pavojus patekti į pedofilų rankas gresia kiekvienam vaikui.

 „Tokiems žmonėms nėra reikalo ant žemės vaikščioti. Pateisinu jo poelgį. Mano vaikai nuo trejų metukų turi gerą atmintį. Jie tokių dalykų neišsigalvoja. Meluoja suaugusieji. Apie akciją sužinojau iš interneto“, – sakė akcijoje dalyvavusi kaunietė R.Pažerienė.

Papildyta 19.55 val. Vėliau susirinkusieji pradėjo kalbėti. Prie Kauno apygardos prokuratūros atėjo D.Kedžio tetos, vaikystės draugai ir kiti šeimos pažįstami žmonės. Visi jie tvirtino palaikantys D.Kedį.

VIDEO: Drąsiaus Kedžio vaikystės draugas protesto akcijoje

D.Kedžio artimieji papasakojo, kad penktadienį jo motina buvo įleista į Vaiko raidos centrą, kuriame dabar apgyvendinta D.Kedžio dukra. Pasak moterų, mergaitė gyvena viename kambaryje su kita dvylikamete mergaite, yra išsigandusi ir šiek tiek sloguoja. Mergaitei esą duodama vaistų nuo slogos, tačiau artimieji tvirtina besibaiminantys, kad tai gali būti kokie nors medikamentai „mergaitės atminčiai pratrinti“. „Greičiausiai dėl to ją ir laiko tuose valdiškuose namuose, kad ji negalėtų duoti parodymų esant reikalui“, – teigė tetos.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Akcijos akimirka prie Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūros pastato
Akcijos akimirka prie Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūros pastato

Papildyta 20.09 val. Į akciją Kaune atėjo ir buvusi televizijos laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė, neseniai dalyvavusi šokių projekte „Šok su manimi“. Ji sakė, kad apie akciją sužinojo iš draugės, kuriai informaciją SMS žinute persiuntė mama.

A.Paškevičiūtė teigė nepalaikanti D.Kedžio poelgio, bet akcijoje dalyvaujanti tam, kad „visi, kurie turi, atkreiptų dėmesį į pedofilijos problemą ir šią konkrečią, D.Kedžio šeimos, istoriją“.

„Kalbėti, aš manau, jau nereikia nei man, nei kitiems. Čia nebe vieta ir laikas komentarams – reikia kažką daryti“, – 15min.lt sakė A.Paškevičiūtė. Jos ir kartu buvusios draugės Rebekos nuomone, „dėl to turėtų atsistatydinti už neveiksnumą atsakingos institucijos vadovas“.

A.Paškevičiūtės draugė sakė, kad tiek ji, tiek Aistė yra prieš tai, kad kankinami vaikai.  „Tokio poelgio, kai žudomi žmonės, niekas negali palaikyti. Mes grįžtame į viduramžius, kai už ranką nukertama ranka, už galvą – galva. Tai nėra išeitis“, – sakė kartu su A.Paškevičiūte akcijoje Kaune buvusi Rebeka.

Vilniuje prie prokuratūrų pastato taip pat susirinko kelios dešimtys žmonių, atėjo poros, tėvai su vaikais. Jie taip pat atsinešė vaikiškų žaislų, uždegė žvakutes. Susirinkusiuosius irgi stebėjo policijos pareigūnai.

Papildyta 20.31 val.: Akcijoje Kaune dalyvavusieji ant vieno iš atsineštų plakatų nusprendė parašyti kreipimąsi. Jame reikalaujama, kad D.Kedžio dukrelė būtų atiduota seneliams, t. y. dviem nužudymais įtariamo D.Kedžio tėvams. Ant kreipimosi pasirašė daugelis palaikymo akcijoje prie prokuratūros dalyvavusių žmonių. Tiesa, kai kurie jų teigė net nežinantys, kam konkrečiai jis bus įteiktas.

„Tai tikriausiai tai įstaigai, kur dabar laikoma mergaitė...“, – sakė keli kreipimosi autoriai.

Papildyta 20.57 val. Kauno policijos duomenimis, jokių incidentų, susijusių su D.Kedžiui skirta akcija, neužfiksuota nei jos vietoje, nei kitur mieste. „Ne tokie žmonės susirinko. Viskas praėjo ramiai“, – 15min.lt sakė pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min