Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 19d. 13:50

Prie savivaldybės piketuota dėl didelių šilumos sąskaitų

Piketo akimirka
Organizatorių nuotr. / Piketo akimirka

Vilniaus konservatoriai pirmadienio vidurdienį prie savivaldybės surengė protesto akciją dėl didelių šildymo kainų. Tuo tarpu sostinės meras Artūras Zuokas tvirtina, kad tai yra paprasčiausias politikavimas, nes Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) valdė Vilnių iki jam ateinant į valdžią, ši partija yra valdančioje koalicijoje Seime, jų atstovas valdo Energetikos ministeriją, kuri ir turi spręsti dėl šilumos kainų.

Europos aikštėje susirinkę vilniečiai, daugiausia – TS-LKD atstovai, reikalavo mero atsakomybės dėl didelių šilumos sąskaitų, miesto valdančiųjų darbų skaidrumo, žemesnių kainų už šildymą ir didesnės „Vilniaus energijos“ kontrolės.

Vilniaus savivaldybė protesto akcijai leidimo neišdavė, tačiau protestuotojai būriavosi nedidelėmis grupelėmis, kuriose nebuvo daugiau nei 10 žmonių.

Vienas iš piketo organizatorių, TS-LKD frakcijos Vilniaus taryboje vadovas Vidas Urbonavičius teigė, kad piketuoti nuspręsta dėl kelių priežasčių. Pirmoji – Kaune spalį sunaudota mažiau šilumos energijos, o Vilniuje – daugiau, nors sostinėje namų, vaikų darželių ir mokyklų buvo renovuota daugiau šią vasarą.

„Tikrasis energijos suvartojimo išaugimas yra ne 17 proc., o gerokai daugiau. Juk renovuoti namai turėjo sumažinti bendrą sunaudotos šilumos energijos kiekį, o taip neatsitiko. Kitas dalykas – Vilniaus miesto savivaldybės komisija, kuri turi vykdyti „Vilniaus energijos“ veiklos priežiūrą, susirinkusi paskutinį kartą buvo prieš šildymo sezoną. Vadinasi, A.Zuokas pačiu aktualiausiu metu nevykdo jokios šilumos tiekėjų kontrolės“, – teigė V.Urbonavičius.

A.Zuokas, paklaustas, ką mano apie šią akciją, teigė, kad piketą organizuoja konkrečios politinės partijos lyderiai, kurie patys praeitą kadenciją vadovavo miestui, kurios dauguma yra Vyriausybėje, jų partijos atstovas yra ir energetikos ministras.

„Labai keista, kodėl jie anksčiau nieko nedarė, kad situacija būtų kitokia. Aš manau, kad tokiomis akcijomis tik bandoma nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų – šilumos kaina padidėjo ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje dėl to, kad didėjo šilumos tarifas. Vien dėl to Vilniuje šilumos kaina padidėjo 13 proc.“ – teigė A.Zuokas.

Meras įsitikinęs, kad organizuodami piketą konservatoriai bando užmaskuoti tikrąsias šilumos brangimo priežastis ir sukurti tam tikrą mitą. „Kainų padidėjimą lėmė ir pabrangusios dujos, visi puikiai žinote, kad bandė derėtis, bet nesusiderėjo Energetikos ministerija dėl mažesnių dujų kainų. Vilniaus savivaldybė pateikė aiškų planą, kaip tas kainas būtų galima sumažinti, tačiau jis nebuvo įgyvendintas“, – savo siūlymą suteikti „Vilniaus energijai“ didesnes elektros gamybos kvotas priminė A.Zuokas.

Meras pažadėjo, kad savivaldybė išnagrinės konkrečius skundus dėl didelių šilumos sąskaitų, kurios tokios esą pasidarė dėl įsivėlusių klaidų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min