TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Seimo 100 pensininkų šaukė, kad nenori euro, ir liepė juos išvežti į Varėnos miškus

Lietuvos pensininkų partijos mitingas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Lietuvos pensininkų partijos mitingas Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie šimtas pensininkų trečiadienį, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, priešpiet žygiavo nuo Vyriausybės iki Seimo, reikalaudami padidinti pensijas. Pagyvenę žmonės teigė nenorintys amžinai stovėti su ištiesta ranka, todėl valdžia turi pasirūpinti, kad jie galėtų senti oriai.

„Šią dieną mes turėtume švęsti koncertų salėse arba turistiniuose žygiuose, bet niekam neturime pinigų, tokia padėtis negali tęstis“, – per megafoną piktinosi vienas Lietuvos pensininkų partijos narys.

Pensininkams žygiuojant Gedimino prospektu buvo užtvertas eismas, mitingo dalyvius prižiūrėjo policininkai. Pasipiktinimą mažomis pensijomis reiškė senjorai iš Vilniaus, Kauno, atvyko senjorų iš Šakių, Jonavos.

Atžygiavę prie Seimo jie garsiai šaukė, kad nepritaria euro įvedimui. Vėliau senjorai į kepurę rinko baltus centus ir žadėjo juos įteikti kuriam nors Seimo arba Vyriausybės nariui, nes šie labai vargsta.

Papasakosiu pokštą: mūsų problemą reikia spręsti taip – visus pensininkus išvežti į Varėnos miškus, vyrai ilgai netrauks, o moterys gajos, sugrįš, todėl jas reikės vežti antrą kartą.

Su 15min.lt bendravę mitingo dalyviai teigė nepamiršę, kad parlamentarai prieš kurį laiką pasididino atlyginimus, tai pagyvenusius žmones labai įskaudino. „Sau algas pasikėlė, o į kitus nusispjaut“, – sakė pensininkas Algirdas.

„Papasakosiu pokštą: mūsų problemą reikia spręsti taip – visus pensininkus išvežti į Varėnos miškus, vyrai ilgai netrauks, o moterys gajos, sugrįš, todėl jas reikės vežti antrą kartą“, – kalbėjo vienas mitingo dalyvis ir šiuo savo pokštu labai pralinksmino greta stovėjusias damas.

Jos 15min.lt sakė atėjusios išreikšti pasipiktinimo, kad iki šiol nekompensuotos per krizę sumažintos pensijos.

„Laukti sugrąžinimo mes ilgai negalime, gal valdžia specialiai tempia šį reikalą, kad dauguma pensininkų to tiesiog nebesulauktų“, – sakė mitingo dalyvė Danutė. Ji teigė dabar gaunanti 700 litų pensijos ir su baime laukianti šildymo sezono, nes šildymas „suvalgo“ didžiąją dalį pensijos.

Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas Vytautas Kadžys teigė, kad pagrindinis mitinguotojų reikalavimas – indeksuoti pensijas visiems žmonėms. Jis priminė, kad pensijos šešerius metus nedidėjo.

V.Kadžio teigimu, pagyvenę žmonės daug nenori, tik senti oriai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min