Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Seimo ginčijosi mitinguotojai ir policininkai (nuotraukos, atnaujinta 15.15 val.)

Piketo dalyvių rankose plakatas su gramatine klaida
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Piketo dalyviai reikalavo, kad žmogus, praėjusių metų sausio 16-ąją davęs įsakymą šaudyti į žmones guminėmis kulkomis, prisiimtų atsakomybę už tokius veiksmus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį sostinėje, netoli Seimo, piketavo keletas partijos „Socialistinis liaudies frontas“ atstovų. Nors piketuotojų buvo vos septyni, nedidelio ginčo su viešąją tvarką palaikiusiais policijos pareigūnais, kurių buvo kiek daugiau, neišvengta.

Kaip žurnalistams sakė partijos „Socialistinis liaudies frontas“ pirmininkas Algirdas Paleckis, nedidelis piketas netoli Seimo surengtas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia esą norėta prisiminti praėjusių metų sausio 16-ąją, kai prie Seimo vykęs mitingas virto riaušėmis. „Prieš metus šitoje vietoje Lietuvos rinkta valdžia šaudė į savo piliečius. Šaudė guminėmis kulkomis, kurios naudojamos tik kalinių riaušėms malšinti ir buvo kraujo, nukentėjo žmonių“, – kalbėjo A.Paleckis.

Savivaldybė mitingą uždraudė be pagrindo

Jo teigimu, sostinės savivaldybės buvo prašyta leidimo organizuoti didelį mitingą ir prisiminti prieš metus priimtus naktinius įstatymus, sudrebinusius visą Lietuvą. „Mums tą mitingą uždraudė daryti (Vilniaus miesto savivaldybė – aut. past.). Visiškai atsitiktinai šiandien gavau teismo išvadą, kad jie tenkina mūsų skundą ir teismas panaikino savivaldybės draudimą mitinguoti. Gerai, kad bent yra sąžiningų teisėjų, kurie pripažįsta, jog draudimas mitinguoti yra antikonstitucinis“, – svarstė A.Paleckis.

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas sostinės savivaldybės administracijos sprendimą neleisti „Socialistiniam liaudies frontui“ piketuoti prie Seimo priėmė sausio 6 dieną. Tačiau nutartis į A.Paleckio rankas pateko piketo dieną – sausio 15-ąją. Taigi mitingui pasiruošti neliko laiko. „Dabar nežinau, turės savivaldybė mums kompensuoti išlaidas“, – svarstė A.Paleckis.

Dėl krizės piketuotojai  kaltina oligarchus

Jis pridūrė, kad piketuotojai norėjo dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį, jog negalima krizės naštos perkelti ant silpniausių pečių. „Turiu omenyje pensininkus, kuriems mažinamos pensijos, išmokų mažinimą, bedarbių pašalpų mažinimą. Už krizę turi mokėti tie, kurie ją sukėlė, – oligarchai“, – aiškino A.Paleckis.

Jis piktinosi, kad žmones, tuomet atėjusius protestuoti dėl socialinės nelygybės ir verslo žlugdymo, valdžia pasitiko kulkomis. „Kadangi ministras R.Palaitis tuo metu buvo išvykęs, Vidaus reikalų ministerijai laikinai vadovavo Rasa Juknevičienė. Jai vadovaujant buvo šaudoma į žmonės. Tai arba ji, arba kažkas kitas, kas davė tą įsakymą, turi atsakyti prieš įstatymus“, – aiškino „Socialistinio liaudies fronto“ pirmininkas.

Ginčijosi su tvarką palaikančiais policininkais

Viešąją tvarką per piketą prižiūrintiems policijos pareigūnams „Socialistinis liaudies frontas“ įteikė keletą žaislinių šautuvų. Esą tam, kad šaudymas į žmones guminėmis kulkomis daugiau nepasikartotų.

„Ateity, jeigu norėsite vaikyti mitingus, darykite tai žaisliniais šautuvais, o ne tikrais. Todėl prašome prisiimti atsakomybę už tai“, – į policininkus kreipėsi mitinguotojai.

Tačiau policininkai „dovanėlės“ nepriėmė. Šautuvai netrukus atsidūrė sniege, o piketuotojų buvo paprašyta nešiukšlinti.

Papildyta 15.15 val.: R.Juknevičienė: ministrai šaudyti neliepė

R.Juknevičienė, šiuo metu vadovaujanti Krašto apsaugos ministerijai, „Socialistinio liaudies fronto“ įtarimus esą ji praėjusių metų sausio 16-ąją galėjo duoti įsakymą šaudyti į žmones paneigė.

„Nei R.Juknevičienė, nei R.Palaitis to nedarė. Ministrai tokių įsakymų neduoda. Juos priima viešojo saugumo vadai, esantys įvykio vietoje“, – naujienų portalui 15min.lt paaiškino Krašto apsaugos ministrė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min