Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 17d. 10:21

Prie Seimo įvyko žvejų mėgėjų piketas

Palangoje žvejai traukia grundalus
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Palangoje žvejai traukia grundalus

Antradienį Seime svarstomos Žuvininkystės įstatymo pataisos sukėlė didelį žvejų nepasitenkinimą. Su jomis nesutinkantys žvejai mėgėjai rinkosi į nesankcionuotą piketą.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis susitiko su prie Seimo susirinkusiais žvejais. Piketuojančiųjų nuomone, priėmus svarstomas įstatymo pataisas bus praktiškai užkirstas kelias bet kokiam verslinės žvejybos ribojimui ir sudarytos palankesnės sąlygos šešėliniam žvejybos verslui.

Priėmus tokias įstatymo nuostatas praktiškai visuose vandens telkiniuose, kuriuose žuvų išteklių būklė yra gera, aplinkos ministras bus įpareigotas leisti verslinę žvejybą, – piktinosi žvejai.

Teikiamame Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projekte numatyta, kad žvejybos vidaus vandenyse limitus, verslinės žvejybos vidaus vandenyse draudimą arba ribojimą Aplinkos ministerija nustato tik remdamasi žuvų išteklių tyrimų duomenimis ir suderinusi su Žemės ūkio ministerija. Tokiu būdu, anot žvejų mėgėjų, užkertamas kelias reglamentuojant žvejybą atsižvelgti į ekonominius ir socialinius aspektus.

„Priėmus tokias įstatymo nuostatas praktiškai visuose vandens telkiniuose, kuriuose žuvų išteklių būklė yra gera, aplinkos ministras bus įpareigotas leisti verslinę žvejybą“, – teigė į piketą besirenkantys žvejai mėgėjai.

Pasak jų, priėmus svarstomas įstatymo pataisas, būtų sudarytos palankesnės sąlygos šešėliniam verslui. „Prieš pusę metų Seimas dešimt kartų sumažino administracinę atsakomybę už verslinės žvejybos jūrų vandenyse nuostatų šiurkščius pažeidimus, sumažindami maksimalią baudą už tokius pažeidimus nuo 10 tūkst. Lt iki 1 tūkst. Lt. Dabar siekiama toliau gerinti sąlygas pažeidėjams padidinant pasvertų žuvų realaus svorio ir įrašyto į dokumentus svorio leistiną paklaidą, baudžiant už verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimus simboline 50 Lt bauda, nepriklausomai nuo to kokia žala padaroma žuvų ištekliams, švelniau baudžiant už sugautų žuvų kiekio neįrašymą į žvejybos žurnalą ir kitus žvejybos apskaitos tvarkos pažeidimus“, – rašoma piketuojančių žvejų mėgėjų pranešime.

Piketuotojai pabrėžia, kad    Valstybės kontrolė 2012 m. atliko valstybinį auditą ir nustatė, kad dėl ydingų žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintų Žvejybos vidaus vandens telkiniuose kvotų skyrimo taisyklių nuostatų valstybės biudžetas netenka lėšų, kurios būtų skiriamos žuvų išteklių atkūrimui ir saugojimui.

Konkurencijos taryba nustatė, kad daugelis kvotų skyrimo taisyklių punktų prieštarauja Konkurencijos įstatymo reikalavimams. Atsižvelgiant į tai, šių metų birželio 20 d. buvo priimtas Žuvininkystės įstatymo pakeitimo įstatymas, kuriame visos su žvejyba vidaus vandenyse susijusios funkcijos, įskaitant ir žvejybos kvotų skyrimą, perduotos Aplinkos ministerijai. Tačiau dabar numatyta vėl grąžinti žvejybos kvotų skyrimo vidaus vandenyse funkciją Žemės ūkio ministerijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min