Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Seimo protestavo pensininkai (atnaujinta 12.25 val.)

Prie Seimo protestavo pensininkai
Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr. / Prie Seimo protestavo pensininkai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį po 11 val. Vilniuje, prie Seimo rūmų, prasidėjo Pensininkų partijos organizuotas mitingas, į kurį susirinko keli šimtai senyvų žmonių.

Pensininkai reikalauja nemažinti pensijų. Su jais susitikti atėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas. Jis paragino suprasti sunkią situaciją šalyje ir solidarizuotis, kadangi „tai reikia daryti dabar, nes vėliau gali būti blogiau“.

Kaip ir įprasta, į mitingą atėjo murzininkų, besistengiančių nepraleisti jokių viešų protesto akcijų, matyti ir kelios „Fronto“ partijos vėliavos.

„Pensininkų genocidui – ne!“ – tokius ir panašius plakatus laikė mitinguotojai, kurie garsiai palaikė iš tribūnos kalbančiųjų pareiškimus, jog valdžia negirdi skurdžiausiųjų nuomonės ir reikalavimų.

Grasina atimti valdžią ir paduoti į teismą

Pensininkų partijos pirmininkas Vytautas Kadžys teigė, jog pensijos negali būti mažinamos, nes jos yra „kaip indėlis“.

„Jei Vyriausybė priima tokius sprendimus, tai ji turi pasiūlyti pavyzdį, kaip galima pragyventi už 650 Lt per mėnesį. Tegul susimažina savo visas išlaidas ir gyvena už tokią pačią sumą“, – piktinosi mitingo organizatorius.

Jis piktinosi, jog į pasitarimus dėl Nacionalinio susitarimo kviečiama tik dalis pensininkų atstovų, kurie esą „neturi palaikymo“, o „tikrieji pensininkų atstovai“ nekviečiami, taigi pagyvenusių žmonių nuomonė neišklausoma. „Taip manipuliuojama pensininkų nuomone“, – piktinosi V.Kadžys.

Paklaustas, kokių veiksmų partija imsis, jei pensijos vis dėlto bus sumažintos, V.Kadžys vylėsi, jog valdžia tokių veiksmų nesiims. „Jei bus mažinama, jie sau pasirašo mirties nuosprendį. Tų partijų, kurios priims sprendimą mažinti (pensijas), kitą kadenciją jau tikrai nebus Seime. Antra, mes turime teisininkų ir toliau šiuos atėmimo procesus skųsime teisme“, – sakė Pensininkų partijos lyderis ir pridūrė, jog pensijos Lietuvoje yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje.

Mitingą vadino politiniu

Mitinge su žmonėmis atėjęs pabendrauti socialinės apsaugos ir darbo ministras D.Jankauskas teigė, jog stengėsi paaiškinti žmonėms, kokia yra situacija ir kas laukia. Jis pabrėžė, jog mažiausios pensijos nebus mažinamos.

„Aš tai vadinu politiniu mitingu, kadangi partija ir organizavo jį, be to, prie jų prisidėjo kitos partijos, kurios vargu ar visada stengiasi padėti, kad visuomenė solidariai pasistengtų įveikti sunkmetį“, – naujienų portalui 15min.lt sakė D.Jankauskas.

Jis teigė išklausęs žmones ir žadėjo „ieškoti sprendimų visose srityse“, kad su sunkmečiu būtų kovojama „kuo solidariau“.

„Stengiausi paaiškinti, kad pačios mažiausios pensijos didės, o labiausiai bus mažinamos didžiausios pensijos, bet nedaug žmonių buvo linkę normalia kalba kalbėtis ir išklausyti. Šalia vis atsiranda žmonių, kurie stengiasi iš paskutiniųjų sutrukdyti normaliam pokalbiui“, – įspūdžius pasakojo ministras.

Jis teigė nesiveržęs kalbėti iš tribūnos: „Aš nesisiūliau, tai yra politinis mitingas, man labiau rūpėjo su žmonėmis pasikalbėti.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min