Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Seimo – sniego kiaušinis

Menininkų kiaušinis prie Seimo simbolizuoja kuriančią, o ne griaunančią energiją.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Menininkų kiaušinis prie Seimo simbolizuoja kuriančią, o ne griaunančią energiją.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Grupė jaunuolių, susirinkę prie parlamento, iš sniego nulipdė didelį kiaušinį.

„Kiaušinis kaip gimimo, ne ne destrukcijos simbolis“, – šeštadienio vakarą 15min.lt sakė viena šioje akcijoje dalyvaujanti mergina.Seimų rūmų apsaugininkas pareiškė, kad tokiai veiklai reikia savivaldybės leidimo!

Jaunuoliai aiškino, jog kiaušinį nutarė lipdyti pirmiausia dėl to, kad Vilnius 2009-ais metais yra paskelbtas Europos kultūros sostine. Jie mano, kad miestas gyvas ir kultūringas gali būti ne tik dėl suplanuotų ir už pinigus užsakytų akcijų, bet ir spontaniškų meno proveržių.

Kiaušinio temą, žinoma, padiktavo išvakarėse čia vykusios riaušės. Tačiau menininkai tokiems drastiškiems nuomonės reiškimo būdams nepritaria.

15min.lt primena, kad penktadienį iš pradžių kiaušiniais, o vėliau supuvusiais pomidorais, akmenimis, plytomis ir buteliais buvo apmėtytas parlamentas, kiaušiniai lėkė į politikus ir policininkus.

Jaunuoliai buvo sumanę lipdyti sniego kiaušinį žiemą neveikiančiame Seimo fontane. Pirmiausia – ten gausu sniego, be to, skulptūrai toje vietoje, ko gero, būtų saugiau stovėti.

Tačiau vos tik lipdytojai pradėjo darbus, iš valdžios rūmų iššoko penktadieninių įvykių įbaugintas sargas. Griežtasis Seimų rūmų apsaugininkas pareiškė, kad tokiai veiklai reikia savivaldybės leidimo!

Vienintelė išeitis, kurią pasiūlė Seimo sargas – lipdyti kiaušinį ne arčiau kaip už 70 metrų nuo pastato.

Menininkai nebuvo linkę konfliktuoti, kodėl kastuvu ėmė nešioti sniegą kiek atokiau nuo Seimo bei fontano.

Kad dirbdami nesušaltų, jaunuoliai prie Seimo atsinešė termosą arbatos.

Viską, ką darė kiaušinio lipdytojai, filmavo jų bičiulis iš Belgijos. Jaunas vyras žadėjo kurti filmą apie skirtingų Europos šalių jaunimo kultūrą, galbūt jį galima bus pamatyti ir internete.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min