Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 12, 20:43

Prie Seimo uždegti laisvės laužai

Sausio 13-osios išvakarėse prie Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos bei Seimo liepsnojo atminimo laužai. Prisimindami žuvusiuosius už laisvę politikai niekaip negalėjo pamiršti krizės.
Dega Atminimo laužai.
Dega Atminimo laužai. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prieš 18 metų tose pačiose vietose susibūrę beginkliai žmonės gynė Lietuvos nepriklausomybę nuo sovietinių tankų. 

Vakare prie Seimo rūmų nepabūgusi žvarbaus oro susirinko minia žmonių. Liepsnojant atminimo laužams ant Seimo sienos pakabintame ekrane buvo rodomi archyviniai vaizdai. Žvelgdami į nufilmuotus riedančius tankus, šautuvais vaikomus žmones, ne vienas braukė ašarą.

Kubilius ragino nepalūžti

Pagerbdami žuvusiųjų atminimą ir kreipdamiesi į susirinkusiuosius politikai nepamiršo šių dienų aktualijų – krizės bei už kelių dienų planuojamos protesto akcijos. Kviesdamas pagerbti žuvusiųjų atminimą premjeras Andrius Kubilius ragino visus būti stipriais ir nepalūžti sunkiais krizės laikais.
 

„Šiandien tvirtai žinome – niekas negali nugalėti mūsų laisvės. Būdami vieningi tapsime stipresnii ne tik už automatus ar tankus, bet ir už kylančias šiomis dienomis kainas“, – šnekėjo ministras pirmininkas. 

Teisino Seimo reformas

Sakydamas kalbą šių dienų aktualijų nepamiršo ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, europarlamentaras Vytautas Landsbergis „Jei skaitote laikraščius, A.Kubilius sukėlė pasaulinę krizę ir padarė tai reikiamai nepasitaręs su kai kuriomis profsajungomis, negavęs leidimo. Tai didelė klaida, nors būtų reikėję kelių mėnesių, bet nuėjo tokiu klaidingu sprendimų priėmimų keliu, o ne kalbėjimo ir pataikavimo“, – susirinkusiems kalbėjo V. Landsbergis.

„Amerikoje dešimtys tūkstančių žurnalistų neteko darbo todėl, kad Lietuvoje vykdoma Muravjovo politika. Jei netikit – skaitykit paskutinius laikraščius lietuviškomis raidėmis“, – šnekėjo V. Landsbergis.

„Europa suprato, kad šie įvykiai – ne istorija, o nebaigtas reikalas <...>. Laikas kelti klausimą dėl kompensacijų sausio 13-osios aukoms. Ankstesnis Seimas jį vis numarindavo, bet šitas Seimas turėtų būti kitoks“, – miniai kalbėjo europarlamentaras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min