Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie švarinimosi prisidės ir žinomi klaipėdiečiai

Pernai Klaipėdoje į akciją „Darom“ susirinko maždaug šimtas talkininkų.
„15min“ nuotr. / Pernai Klaipėdoje į akciją „Darom“ susirinko maždaug šimtas talkininkų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdiečiai atėjus pavasariui vėl kviečiami švarinti savo miestą. Būsimi tvarkdariai jau gali registruotis specialiame tinklalapyje.

Šiais, kaip ir praėjusiais, metais įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojama akcija „Darom 2009“, populiarumo sulaukusi ir keliose kitose šalyse: Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Rusijoje. Balandžio 18 dieną klaipėdiečiai taip pat kviečiami nelikti abejingi ir tapti draugiškos talkos savanoriais.

Talkoje – ir pramogų pasaulio žvaigždės

Prie akcijos prisidės ir žinomi klaipėdiečiai – dainininkė Natalija Zvonkė bei „Žuvėdros“ šokėjas Andrius Butkus. „Kiekvienas norime gyventi gražioje aplinkoje. Niekam nenutrūks rankos, jei ateis ir kelioms valandoms prisidės prie šiukšlių rinkimo bei draugiškai sutvarkys problematiškas vietas“, – teigė A.Butkus.

N.Zvonkė įsitikinusi, kad jei kiekvienas stengiamės švarinti savo namus, tai reikėtų pasirūpinti ir miestu. „Klaipėda taip pat yra mūsų namai. Nėra malonu vasarą ateiti į paplūdimį ir atsigulti tarp šiukšlių, – sakė atlikėja. – Manau, jaunimas turėtų būti ypač aktyvus ir prisidėti prie akcijos.“

Praėjusių metų duomenimis, švarinti gamtos visoje šalyje susirinko 5 tūkst. žmonių.

Tikisi tūkstančių savanorių

Kol kas dar nėra nuspręsta, kurios problematiškos, labiausiai šiukšlėse paskendusios Klaipėdos vietos bus tvarkomos. Tačiau jau dabar visi kviečiami registruotis tinklalapyje www.darom09.lt. Iki vakar dienos čia jau užsiregistravo apie 2400 savanorių. Iš viso į akciją ketinama pritraukti apie 30 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje.

Praėjusių metų duomenimis, švarinti gamtos visoje šalyje susirinko 5 tūkst. žmonių. Klaipėdoje norą dalyvauti akcijoje buvo pareiškę 350 klaipėdiečių, tačiau rinkti šiukšlių susibūrė vos šimtas.

Pernai akcijos metu buvo sutvarkyta teritorija nuo I Melnragės molo link ir miškas palei dviračių taką, vedantis į II Melnragę. Savanoriai taip pat darbavosi ties Tarptautine perkėla, tvarkė Šilutės plente esančius nelegalius sąvartynus.

Dalys padėkas ir pamaitins

Šiemet visi dalyviai gaus padėkos raštus už šiukšlių rinkimą. Jie taip pat galės pasistiprinti kareiviška koše, kai kuriose vietose pasiklausyti ir koncertų. Pajūryje savanoriams gidas pasakos apie gintarą. Tuo tarpu pačių aktyviausių grupių, kurios surinks daugiausiai šiukšlių, lauks apdovanojimai.

Bus skelbiamas ir fotokonkursas – vyks originaliausios nuotraukos, užfiksavusios akcijos akimirką, rinkimai.

Pernykštėje akcijoje „Darom 2008“ Estijoje ir Latvijoje dalyvavo net po 50 tūkst. žmonių. Estijoje buvo surinkta 10 tūkst. tonų šiukšlių, arba beveik 10 kg vienam statistiniam gyventojui.

Lietuvos akcijos organizatoriai šiemet tikisi surinkti apie 3 tūkst. tonų šiukšlių. Tada vienam statistiniam gyventojui tektų 1 kg surinktų atliekų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min