Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 27d. 09:20

Prie Švietimo ir mokslo ministerijos – piketas (atnaujinta 10.37 val., nuotraukos)

Piketas prieš darbo apmokėjimo tvarką
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Piketas prieš darbo apmokėjimo tvarką

Ketvirtadienio rytą prie Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) piketuodama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija reikalavo atšaukti naują mokytojų algų skaičiavimo tvarką.

Kaip žurnalistams sakė Rūta Osipavičiūtė,  Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkė, pedagogai naujoje darbo apmokėjimo tvarkoje įžvelgia keletą diskriminacinių dalykų.

Daugiausia nerimo pedagogams sukėlė vadinamosios tarifinio atlyginimo koeficiento žirklės. R.Osipavičiūtės teigimu, dėl sunkmečio mokyklų ir gimnazijų vadovai bus priversti skirti mokytojams mažiausius galimus atlyginimus.

Mokytojai taip pat jaudinasi dėl artėjančio šildymo sezono. Esą trūkstant lėšų ūkinėms išlaidoms gali būti taupoma mokytojų atlyginimų sąskaita.

Su protestuotojais išėjęs pasikalbėti švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, kad nuo spalio 1 dienos mokytojų darbo užmokestis, išliekant tam pačiam darbo krūviui, mažės ne daugiau kaip 4,7 procento. Pavyzdžiui, jeigu mokytojas iki ir po spalio 1 d. dirba 22 valandas, tai jam darbo užmokestis mažės 4,7 proc. pagal nustatytą tarifinio atlygio koeficientą. Tačiau, G.Steponavičiaus teigimu, apatinės tarifinio atlyginimo „žirklių“ ribos nebus mažinamos – esą tai neleis savivaldybėms taupyti mokytojų atlyginimų sąskaita.

Papildyta 10.37 val.: Kaip teigiama ŠMM išplatintame pranešime, mokyklų vadovams darbo užmokestis mažės progresyviai – nuo 4,7 proc. mažiausiai uždirbantiems, iki 12 proc. daugiausiai. Nuo rugsėjo dėl mažėjančių darbo krūvių gali sumažėti kai kurių mokytojų pajamos, tačiau atlygis už tą patį darbo krūvį sumažės ne daugiau kaip 4,7 procento.

Seimui patikslinus šių metų biudžetą, darbo užmokesčio fondas nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. sumažintas 8 procentais, iš jų 4,7 proc. mokytojų darbo užmokestis mažinamas dėl bazinės mėnesinės algos sumažinimo nuo 128 iki 122 Lt ir 3,3 proc. – keičiant Moksleivio krepšelio ir sutartinių moksleivių apskaičiavimo metodiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min