Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 26d. 14:48

Prie Vyriausybės – piketas prieš greitosios pagalbos dispečerinių integravimą

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
A.Primost/15min nuotr. / Prie Vyriausybės – piketas prieš greitosios pagalbos dispečerinių integravimą

Mažiausiai 30 savivaldybėse veikiančių Greitosios medicininės pagalbos (GMP) stočių atstovų pirmadienį prie Vyriausybės reikalavo atsisakyti planų pereiti prie vieningo numerio 112 ir integruoti dispečerines į vieną pagalbos centrą.

Po vidurdienio surengtame pikete Vilniaus, Šiaulių, Širvintų, Švenčionių greitosios pagalbos stočių darbuotojai tikino, kad sprendimas nuo 2019-ųjų palikti tik Bendrosios pagalbos centro numerį 112 ir visiškai atsisakyti pagalbos numerio 033 sulėtins medikų reagavimą ir kai kuriais atvejais gali sutrukdyti išgelbėti žmonių gyvybes.

Tikimės protingo sprendimo. Mes norime, kad numeris 033 išliktų, kad pacientas turėtų tiesioginį ryšį ir medicinos klausimais kalbėtų tik su mediku.

„Tikimės protingo sprendimo. Mes norime, kad numeris 033 išliktų, kad pacientas turėtų tiesioginį ryšį ir medicinos klausimais kalbėtų tik su mediku. Nes 112 dispečerinės neturi tos kompetencijos“, – teigė Vilniaus GMP stoties Medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė.

„Tai ne nauja tvarka, tai pinigų švaistymas. O žmonės, kurie trukdo pinigus įsisavinti tiems, kam reikia, tie žmonės nereikalingi. Dėl to jis buvo nuimtas, kaip nereikalingas“, – teigė ji, turėdama omenyje Vilniaus GMP vadovo konkurso nelaimėjusį Tadeušą Rodzą, jis buvo vienas aktyviausiai besipriešinančiųjų pertvarkai buvusios Vyriausybės valdymo metu.

Su protestuotojais atėjęs pakalbėti vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas patikino, kad siekiant nuo 2019-ųjų visiškai pereiti prie numerio 112, kvalifikuoti ir patyrę dabartiniai medicinos stočių darbuotojai ir toliau bus reikalingi, tik dirbs po vienu stogu su ugniagesių ir policijos dispečeriais.

„Esate suklaidinti, kad tokių žmonių, kaip jūs, greitosios medicinos pagalbos felčerių, nereikės. Jūsų, kaip specialistų, niekas nepakeis ir 112 darbuotojai už jus geriau nedirbs“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas

E.Misiūnas tikino, kad valstybei yra neracionalu turėti du puikia įranga aprūpintus centrus. Jis pateikė pavyzdį, kad vien Vilniaus GMP stoties serverių išlaikymas per metus kainuoja apie 1,5 mln. eurų.

„Tai neracionalu, geriau turėti vieną centrą, kuriame dirbs ir policijos pareigūnai, ir medikai, ir ugniagesiai, kurie galės koordinuoti veiksmus iš vienos vietos naudodamiesi geriausia aparatūra, į kurią galima investuoti valstybės pinigus“, – sakė jis.

Piketuotojai piktinosi, kad atsisakant GMP stočių, jie praras darbą miestuose, kuriuose gyvena, bus priversti vykti į Vilnių. Daugiausia pastabų išsakyta dėl to, kad žmonėms skambinant numeriu 112 pagalba bus suteikta vėliau, į kai kurias situacijas bus siunčiamos ne tos brigados, kurios iš tiesų gali padėti nelaimės atveju.

„Jums labai patogu manipuliuoti, kad dabar žmonės mirs gatvėse. Nekalbėkite apie tai, tai netiesa“, – teigė E.Misiūnas.

Dėl šios pertvarkos ir naujo vadovo konkurso visi Vilniaus GPM dispečeriai padavė prašymus išeiti iš darbo arba juos pervesti į kitas pareigas. Sostinės savivaldybė bando per teismą sustabdyti šį procesą.

Jau ne vienus metus bandoma GMP dispečerius integruoti į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC). Pagal naujausią Vidaus reikalų ministerijos siūlymą, 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų, palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios 8 greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei 11 policijos operatyvaus valdymo skyrių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min