Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 3d. 12:28

Prieglobsčio Lietuvoje prašiusi irakiečių šeima savanoriškai grįžo į tėvynę

Keliautojai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Lagaminas

Padedama Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuro balandžio viduryje savanoriškai į Iraką grįžo dvejus metus Lietuvoje gyvenusi irakiečių šeima.

Anot TMO Vilniaus biuro, 2009 metų pavasarį vyras su besilaukiančia žmona pasiprašė politinio prieglobsčio Lietuvos pasienyje.

Šeima buvo apgyvendinta Užsieniečių registracijos centre Pabradėje. Po kelių dienų jiems gimė vaikas. Šeima Lietuvoje gyveno ilgiau nei dvejus metus. Per tą laiką jie bandė laimės ieškoti Nyderlanduose, tačiau pagal galiojančią tvarką buvo grąžinti į Lietuvą ir vėl apgyvendinti Pabradėje.

Pamatę, kad įsitvirtinti Europoje jiems vargu ar pavyks, irakiečiai nusprendė grįžti namo. Tokį jų sprendimą taip pat paskatino blogos vaiko gyvenimo sąlygos, silpstanti moters sveikata bei žinios iš Irako, kad sunkiai serga moters tėvas.

Šeima kreipėsi į TMO Vilniaus biurą ir paprašė padėti grįžti namo.

„Nė vienas iš jų neturėjo kelionės dokumento, vaikui nebuvo gavę gimimo liudijimo, kuris buvo būtinas norint gauti keliones dokumentus. Irakiečiai prastai kalbėjo angliškai, nemokėjo nei lietuvių, nei rusų kalbų, todėl jiems buvo sunku susišnekėti“, – sakė šeimą konsultavusi ir grįžti padėjusi TMO Vilniaus biuro darbuotoja Ieva Garšvaitė.

TMO padėjo šeimai gauti vaiko gimimo liudijimą. Susisiekta su Irako ambasada Varšuvoje, gautas šeimos grįžimo pažymėjimas. TMO Vilniaus biuro prašymu vaiko gimimo liudijimas buvo legalizuotas, kad tėvai galėtų nesunkiai susitvarkyti vaiko dokumentus Irake.

Šeima saugiai pasiekė savo namus Erbilyje, kuris yra Kurdistano teritorijos Irake sostinė.

Savanoriško grįžimo pagalbą TMO Vilniaus biuras teikia įgyvendindamas Europos grąžinimo fondo 2009 metų nacionalinės metinės programos projektą „Grįžtu namo II“.

Projekto veiklos finansuojamos Europos Komisijos ir Lietuvos lėšomis. Nuo 2010 metų pradžios TMO Vilniaus biuras jau padėjo į savo kilmės šalis grįžti 69 užsieniečiams, daugiausiai jų grįžo į Gruziją ir Rusiją, taip pat savanoriško grįžimo pagalba suteikta Vietnamo, Ganos, Bangladešo, Zimbabvės piliečiams.

Temos: 2 TMO Tėvynė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min