Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Priėmimas į darželius – tarsi į aukštąsias mokyklas

Darželiuose dėl šalčių vaikų neapmažėjo.
Darželis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdai siūloma bendra priėmimo į ikimokyklines įstaigas sistema – padėsianti tėvams pasirinkti tinkamą darželį.

Panašią tvarką jau turi kai kurios savivaldybės. Klaipėdai siūlomas modelis, kai kiekvienas tėvas, prisiregistravęs per elektroninės bankininkystės sistemą galėtų įregistruoti savo vaiką į darželį, stebėti savo eilę, žinoti, koks kokios įstaigos reitingas. 

Taip būtų išvengta dabar galiojančios tvarkos, kai tartis dėl vietos grupėje reikia su pačia vedėja. Dabartinė praktika neretai vadinama ydinga ir korumpuota.

Koncepcijos kūrėjai, patys auginantys vaikus, teigia, jog dabar susigaudyti tėvams, kur geriau vesti vaiką, kur nešti dokumentus neretai yra sudėtinga. Dažniausiai juos pasitinka vienu klausimu: „Kur jūs buvote anksčiau?“.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė pripažino, jog bendra sistema būtų didžiulis privalumas miestui, kuriame yra pusšimtis ikimokyklinių įstaigų. Tačiau tam esą reikėtų dar vieno etato, nes dabar Švietimo skyriaus darbuotojai ir taip apkrauti.
Skaičiuojama, kad tokia sistema kainuotų apie 80-100 tūkst. Lt.

Priekaištų turima ir dėl galimos reitingavimo sistemos – esą ji tik pakenktų patiems darželiams. „Vieniems viena skanu, kitiems ne. Vieniems aplinka graži, kitiems ne. Manau, kad reitingavimas – pernelyg subjektyvus dalykas, kad juo būtų galima tikėti“, – teigė L. Prižgintienė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min