TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš automobilius – bejėgiai

Pylimo gatvės 22 namo kieme automobiliai kėsinasi įvažiuoti pro buto duris.
Pylimo gatvės 22 namo kieme automobiliai kėsinasi įvažiuoti pro buto duris.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Pylimo gatvės 22 name gyvenantis Vaidas Kazlauskas per savo buto langus mato vien automobilius ir uosto jų išmetamąsias dujas. Vilniečiui padėti negali niekas – nei policija, nei savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. O apsauginius stulpelius, kuriuos jis neapsikentęs pasistatė, teko išmontuoti.

V.Kazlauskas teigia jau pavargęs pyktis su kaimynais, mat kiekvienas pokalbis apie tai, kad pastarieji savo automobilius statytų bent šiek tiek atokiau nuo jo buto langų ir durų, baigiasi audringais ginčais.

Problemą supranta, bet...

„Automobiliai po mūsų buto langais stovi ir dienomis, ir naktimis. Dar jeigu priekiu pasistato, tai dar nieko, bet kartais pasistato ir galu, tuomet mūsų virtuvės langas atsiduria šalia duslintuvo ir, kai užveda automobilį, namuose esu priverstas kvėpuoti išmetamosiomis dujomis“, – skundėsi V.Kazlauskas.

Vyras teigė bandęs su kaimynais tartis gražiuoju, kai kurie atsižvelgė į jo norus ir automobilius patraukė. Tačiau kitiems vairuotojams nors kuolą ant galvos tašyk – jie ir toliau automobilius palieka po V.Kazlausko langais.

Pagelbėti neįstengia nei policija, nei savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Pareigūnai, anot V.Kazlausko, tik skėsčioja rankomis – tvirtina, kad problemą supranta, tačiau padėti niekuo negali. Kaimynai automobilius palieka tvarkingai, ne ant šaligatvių ar žaliosios vejos, tad už Kelių eismo taisyklių pažeidimus jų nenubausi.

„Jeigu automobiliai statomi pažeidžiant Kelių eismo taisykles – ant šaligatvių, žaliosios vejos, tada mes važiuosime ir taikysime nuobaudas. Jeigu tai nebus Kelių eismo taisyklių pažeidimas, mes nieko nedarysime. Bet darbuotojus tikrai nusiųsime ir įvertinsime realią situaciją dar kartą“, – žadėjo Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Švaikauskas.

Nelegalūs statiniai

Kaimynai automobilius palieka tvarkingai, ne ant šaligatvių ar žaliosios vejos, tad už Kelių eismo taisyklių pažeidimus jų nenubausi.Nesulaukęs pareigūnų pagalbos, V.Kazlauskas bandė situaciją keisti pats – prie jo langų ir durų atsirado stulpeliai, trukdantys palikti automobilius. Bet kaimynai pasiskundė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistams ir netrukus sulaukė šių pagalbos. Stulpelius teko išmontuoti.

„Mums pasakė, kad tie kuoleliai yra nelegalus statinys. Norint pastatyti legalų statinį, reikia projekto. Kadangi aš su varžtais prisukau tuos kuolelius, jie traktuojami kaip statinys. Teko juos išmontuoti“, – guodėsi V.Kazlauskas.

M.Švaikauskas patvirtino: šiuo metu su tokiais nelegaliais statomais stulpeliais, ženklais, kelio užtvarais kovojama visame mieste. „Jeigu stulpeliai įrengti bendro naudojimo teritorijoje, turime juos šalinti. Tą ir darome, nes žmonės taip užsiima automobilių stovėjimo vietas, nors kuoleliai neretai trukdo pėstiesiems, vienoje vietoje net vaikai susižalojo, nukrito ant stulpelio ir dantis išsilaužė“, – teigė M.Švaikauskas.

Už nelegalius statinius pagal Vilniaus miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą gresia baudos iki 2000 Lt.

Kaimynus paperka alkoholiu

Vaidas tikina stulpelius išmontavęs per daug nesiginčydamas, tačiau jis nesupranta, kodėl niekas nesiima spręsti jo problemos. Vyro teigimu, Pylimo g. 22 namo kiemas net nėra tikra automobilių statymo aikštelė, jau nekalbant apie tai, kad nesilaikoma higienos normų, kurios nurodo, kokiu atstumu nuo gyvenamųjų patalpų gali stovėti automobiliai. V.Kazlausko teigimu, pagal Lietuvos higienos normas šis atstumas turėtų būti apie 10 metrų.

Priekaištų vairuotojams esą turi ir keli kiti Pylimo g. 22 namo gyventojai, tačiau vieną kaimynai nesunkiai paperka keliais litais ir alkoholiu, kiti gyvena kiek atokiau ir jų langai yra aukščiau. Todėl V.Kazlauskui tenka vienam kovoti ir rūpintis ne tik oru, kuriuo jo šeima kvėpuoja namuose, bet ir namo siena, kurią gadina automobiliai, ypač žiemą stumdomi link jos sniegą.

Patarimai

Simonas Skukauskas, advokatų kontoros „Borenius“ advokato padėjėjas:

Vyriausybės nutarimas „Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ numato, kad tuo atveju, kai automobilių stovėjimo aikštelė pritaikyta ne daugiau nei dešimties automobilių stovėjimui, nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki gyvenamojo namo langų turi būti laikomasi ne mažesnio kaip 10 metrų atstumo; kai automobilių stovėjimo aikštelė pritaikyta nuo vienuolikos iki penkiasdešimties automobilių stovėjimui, atitinkamai turi būti laikomasi 15 metrų atstumo.

Tuo atveju, jei stovėjimo aikštelė yra suprojektuota ir įteisinta pagal anksčiau galiojusius teisės aktus, kurie minėtų atstumų nenumatė, o automobiliai statomi nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuotojams, statantiems automobilius prie pat gyvenamųjų namų langų, atsakomybė nenumatyta.

Tokiu atveju gyventojams patartina kreiptis į Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamentą su užklausimu dėl stovėjimo aikštelės projektinių dokumentų pateikimo ir įvertinti, ar toje vietoje, kurioje yra statomi automobiliai, projektiniuose dokumentuose iš tiesų numatyta stovėjimo aikštelės vieta. Atsižvelgiant į aukščiau nurodyto Vyriausybės nutarimo reikalavimus, taip pat siūlytina kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio departamento Eismo organizavimo skyrių su prašymu išduoti leidimą įrengti ir eksploatuoti technines eismo reguliavimo priemones: kelio ženklus ar atitvarus, draudžiančius automobilių stovėjimą šalia gyvenamojo namo langų ar durų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Borenius“

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min